To se tak někdo má. Z teplé postele ji nedostane břinkot budíku, ale příjemné pískání konvice. To manžel v kuchyni připravuje ranní čaj nebo kávičku a přitom prostírá tabuli. To není legrace, čtenářka s nickem Kobližka se s vámi ráda podělí o své potěšení

NA SNÍDANI SE TĚŠÍM

Je mi líto, ale vaše pozvání na snídani musím odmítnout. Proč? Protože mně dělá každý den snídani můj manžel. A to si fakt nevymýšlím. Vždycky se těšil, až budu s ním doma a mluvil o tom, jak zajede pro čerstvé rohlíčky do snídaně a udělá prima baštu. My totiž hrozně rádi snídáme spolu.

Ještě před pár lety jsme snídali tak, abychom snesli na stůl kdejakou dobrotu a každý si vzal,na co měl chuť. A tak na stole nechyběly právě ty zmiňované čerstvé rohlíčky, máslo, alespoň dva druhy sýra, šunka, džem, med, kobliha a hlavně vajíčka na měkko.

A ty teda můj manžel umí bravurně. Vždycky se mi líbilo, jak je stůl prostřený a že si mohu vybrat, na co mám chuť. Samozřejmě, že se takhle snídalo jen o víkendech, ve všední pracovní dny na to nebyl čas. Dneska už do práce nemusíme, ale pořád spolu rádi snídáme. Pravda, už ne tak bohatě, žaludek tolik nemusí a tak si někdy dám ráda jen toust se sýrem, nebo jen tak s máslíčkem.

Z teplé postele mě zaručeně dostane, jak slyším pískat v kuchyni konvici na čaj. Vím, že za chvilku se otevřou dveře do ložnice a uslyším to známé: „Vstávej, snídaně je na stole.“ Vajíčka milujeme pořád, kašlu na to, že někdo vymyslel nějaký cholesterol, kašlu na to, že nějaký moula se postaral o to, abych se ráno podivila, co to ty slepice (nebo jiný dobytek) zase vyvádějí, ale chuť na ně mi nikdo nezkazí.

Snídaně je takový náš rituál a když už je potom zjara hezky, jíme venku pod pergolou a ten pocit, že nikam nespěchám, je k nezaplacení. Snídaně typu cereálie a bílý jogurt se u nás nevedou, já mám ráda, aby den začal tím, na co mám chuť, a ne tím, co mi někdo doporučí jako „zaručeně zdravé“.

Dobrou chuť, jestli snídáte, a pokud ne, nevadí.

Hezký den.

Kobližka.

Milá Kobližko, děkuji za úžasný příspěvek, který ve mně chtě nechtě vzbuzuje otázky. Co děláte, že nemusíte do práce? Jste na mateřské, nebo podnikáte? Odpovídat samozřejmě nemusíte, dnešního tématu se to netýká, ale přece jenom, řada čtenářek by si třeba váš snídaňový rituál také ráda dopřávala

Jak by se vám to líbilo, milé ženy-in? Také vám manžel někdy dělá snídani? Snídáte hned, jakvylezete z postele, nebo potřebujete napřed sprchu a kartáček na zuby?

Napište nám, jak snídáte vy, třeba také přijdete s něčím překvapivým

Už se moc těším na adrese: redakce@zena-in.cz

Reklama