Kolekce koberců se vzory mandal mě zaujaly na první pohled. Jejich zářivé barvy a harmonizující obrazce mě přímo magicky přitahují. A víte, co mi připomínají? Dávno zapomenutou hračku z pouti. Krasohled.

Mandaly jsou vybrány tak, aby jejich barevné složení a zvolené motivy ovlivňovaly různé aspekty lidské mysli. Ať už je vnímáte jakkoliv, myslím, že je to docela zajímavý nápad. Na rozdíl od skutečných mandal, které se sestavují z kamínků, barevných písků či koření a mají krátkou životnost, mandaly vetkané do koberců nám vydrží.

Mandaly prý ovlivňující lidskou sebedůvěru, představivost či velkorysost, ale jsou i takové, které prý posilují mezilidské vztahy a duchovní rozvoj. Možná nejste natolik duchovní, abyste mandalám přikládala tak hluboké významy. Prostě se vám jenom líbí. Je vám sympatická jejich barevnost a vzory a dokážete si představit, že byste něco podobného měla v bytě. Třeba v koupelně, nebo jako zajímavý výtvarný artefakt kdekoliv v bytě

Podívejte se do naší fotogalerie a nechte se unášet krásou barev a vzorů.

Pokud se vám koberečky líbí, můžete si je prohlédnout v předpremiéře na zajímavé výstavě, která se uskuteční v Hostinném v tamním klášteře. Výstava vznikla ve spolupráci výrobce koberečků Grund a ZŠ ve Sluneční, která  vzdělává děti s lehkým až těžkým mentálním postižením a děti s kombinovanými a autismem.

Výstava potrvá od 30. května do konce srpna

Foto: Grund

Čtěte také:

 

Reklama