Trh s koberci je velmi podobný módě. Každý rok čekají všichni na to, co designéři vymyslí a jaké budou trendy. Letos zamířili tvůrci koberců do přírody. A to nejen v designu, ale také ve zpracování a materiálech.

oblázky

Není to tak dlouho, co jsme na Ženě-in probírali koberce - v článku ZDE. Ale spíš než na jejich design jsme se zaměřili na rozměry a řešili otázku, zda jsou lepší koberce ode zdi ke zdi, nebo kusové. Z ankety vyplynulo, že celoplošné koberce jsou na ústupu a upřednostňujete spíš koberce kusové a kvalitní.

A tak vás určitě bude zajímat, jaké jsou nejmódnější vzory.

listí

Nevím ale, jestli slovo „vzory“ je zrovna trefné. Nejnovější koberce totiž napodobují přírodu tak věrně, že máte pocit, jako byste měla v obýváku kus oblázkové pláže nebo spadané podzimní listí.

les

Byty a domy ozdobí motivy lesa, oblohy, vody či listí a celkově budou dominovat barvy matky přírody. Populární budou i přírodní materiály jako bambus či banánovník.

patchwork

Komu tento trend připadá už moc, může si kromě přírodních motivů vybrat i geometrické. Velmi žádané budou koberce s pásky nejrůznější šířky a bohaté barevné kombinace.

patchwork

Tvůrci koberců se v letošní kolekci zaměřili také na metodu patchwork, jejíž obliba roste. Tato metoda umožňuje každému vyrobit si svůj vlastní koberec z malých dílů nejrůznějších designů.

Foto: Komfort.eu

Související články:

 

Reklama