Do redakce nám chodí neskutečné množství tipů na knihy a my pečlivě vybíráme, které vám doporučit. Dnes jsme pro vás připravili tyto dvě novinky.

NEDOSTIŽNÍ, Alyson Noëlová

Každý to chce někam dotáhnout.

nedostižníLayla Harrisonová hodlá skoncovat s vysedáváním na pláži a raději hlásat trefné postřehy zpoza reportérského pultu. Aster Amirpourová má chuť seřvat každého dalšího vedoucího castingu, od kterého uslyší:  „Chceme to pojmout etnicky, ale jinak etnicky, než jak jste etnická vy.” Tommy Phillips sní o tom, že si koupí dvanáctistrunnou kytaru a díky virtuóznímu hraní si prorazí cestu zpátky do života svého slavného otce, který ho kdysi opustil.

Avšak Madison Brooksová už dávno uchopila svůj osud pevně do rukou a udělala si z něj poskoka. Je nejzářivější hollywoodskou hvězdičkou a všechno, co udělala pro svou slávu, je pouhou skvrnou na chodníku, zemí pod jehlovými podpatky jejích lodiček značky Louboutin.

Tedy aspoň do chvíle, než se Layla, Aster a Tommy nechají zlákat k účasti v soutěži, díky níž dostanou VIP pozvánku do okouzlujícího, avšak drsného světa losangeleských nočních klubů. Hraje se o hodně a Madison Brooksová je hlavní kořistí. Ve chvíli, kdy se naděje soutěžících začnou rozhořívat jako hvězdy pod příkrovem kalifornského smogu, Madison Brooksová zmizí… A představu světlých zítřků rázem zahalí mlha lží.

Román o tom, jak se z našich nejtoužebnějších snů mohou stát nejčernější noční můry.

Nedostižní jsou první knihou napínavé trilogie o třech zcela odlišných teenagerech, kteří  se nechají zlákat k účasti v soutěži, díky níž dostanou VIP pozvánku do nablýskaného, avšak drsného světa nočních klubů v Los Angeles. Hraje se o hodně a hlavní kořistí je hollywoodská hvězdička Madison Brooksová.  Ale ve chvíli, kdy se naděje soutěžících začnou rozhořívat jako hvězdy pod příkrovem kalifornského smogu, Madison Brooksová zmizí… A představu světlých zítřků rázem zahalí mlha lží.

Román NEDOSTIŽNÍ  z anglického originálu Unrivaled přeložila do češtiny Lucie Simerová, vyšlo u Harpers Collins 10. května 2016.

Více informací hledejte na www.harpercollins.cz.

Nový román Alyson Noëlové vychází současně v 16 jazycích ve více než 200 zemích světa včetně České republiky.

Americká spisovatelka Alyson Noëlová vyrůstala ve velmi skromných podmínkách sama s matkou v okresu Orange v Kalifornii. Je ztělesněním amerického snu. Po bouřlivé pubertě začala pracovat jako letuška, aby se posléze stala spisovatelkou, kterou už od dětství toužila být.

Alyson Noëlová je držitelkou řady literárních ocenění, zejména za literaturu pro mládež. Napsala třiadvacet románů, z nichž osm se během dvou let umístilo na prvních příčkách seznamu bestsellerů New York Times.

Její knihy byly přeloženy do 36 jazyků a vydány ve více než 50 zemích světa. Světového věhlasu se jí dostalo díky velmi populárním knižním sériím Nesmrtelní (Immortals) a Hledači duší (Soul Seekers) a sérii ze středoškolského prostředí Život Riley Bloomové (Riley Bloom).

KOHO MILUJEŠ, Jennifer Weiner

koho miluješNěkdy se bojíme uskutečnit svůj sen ze strachu, že bychom přišli i o to málo, co máme nyní.

Bylo jim osm let, když se setkali v čekárně na pohotovosti. Rachel Blumová je v nemocnici jako doma, má totiž vrozenou srdeční vadu. Andy Landis potřebuje jen zasádrovat zlomenou ruku. On se jí představí. Ona mu povypráví svůj příběh. A pak se rozejdou v domnění, že se vidí naposledy. Mýlí se.

Rachel vyrůstá v honosném domě, rodiče ji zbožňují a udělali by pro ni první poslední. Není divu, že Rachel postupem času zjistí, že vlastně ani neví, co by od života měla chtít. Naproti tomu Andy žije na chudém předměstí se svou osamělou mámou. Jedinou šancí na vymanění z mizérie takového života je jeho neobyčejný sportovní talent. Ano, Andy se má stát jedním z nejlepších běžců své generace.

Rachel a Andy se náhodně setkávají po celá tři desetiletí. Oba v tom čase vystudují střední i vysokou školu, projdou si manželstvím i peklem rozvodu, zažijí chvíle sladkých vítězství i rozčarování z porážek. Celou dobu jeden o druhém vědí, ale přesto se pokaždé  rozcházejí s pocitem, že tentokrát se už opravdu vidí naposledy. A pokaždé se znovu mýlí.

Jennifer Wiener strávila více než pět let v žebříčku bestsellerů New York Times; její knihy vycházejí ve 36 zemích světa. Má více než 100 000 fanoušků na Facebooku a téměř 130 000 followerů na Twitteru. I to byl důvod, proč se dostala na seznam magazínu Time mezi “140 Best Twitter Feeds”. Důvod je prostý: tak vtipný jako Jennifer je málokdo.

A kdo by neznal film Zná jí jako svý boty v hlavní roli s Cameron Diaz a Toni Collette, který vznikl právě na základě románu této autorky!

Největšího úspěchu, a to i u nás, dosáhla díky knize s lehce provokativním názvem DOBRÝ V POSTELI. Čtenáři na celém světě ocenili autorčino umění spojit neotřelý smysl pro humor se závažným společenským tématem (v tomto případě problematikou třicátnic, které by se chtěly usadit, ale nedaří se jim najít muže, který by se nelekl té odpovědnosti). Jennifer Weiner má odpozorovány i ty nejmenší detaily každodenního života a přenáší je na stránky svých knih s obdivuhodnou lehkostí, vyhrazenou jen pro ty nejtalentovanější.

Respektované americké autorce Jennifer Weiner vyjde 25. 5. 2016 v českém překladu již třetí kniha, nazvaná KOHO MILUJEŠ. Do češtiny ji z originálu Who Do You Love přeložila Tereza Horáková. Vydává nakladatelství DOMINO.

Reklama