Připravili jsme pro vás výběr z knižních novinek na léto, které si můžete vzít s sebou na dovolenou k moři... Anebo trávíte léto doma na zahradě a hledáte tipy na zajímavé knihy, které vám ukrátí dlouhou chvíli nebo ze kterých získáte inspiraci? Podívejte se na naše tipy.

Krajová specialita: Slezská kuchyně
Jaroslav Vašák

KnihaSlezsko je kraj pyšnící se bohatými lidovými tradicemi, písněmi a tanci. Na Slezských dnech se nabízejí regionální gastronomické speciality jako bramborové placky nebo jelito se zelím. Ochutnejte i jiné speciality jako čoskulu nebo grochulu, kelerubkovou mačku, kraple se špenátem, pampúšiky, frajták, těšínský bigus nebo uzenou pečeni, ocelářský špíz či petřvaldské zapečené řízky. A také nahlédněte do zajímavého slezského gastronomického slovníčku.

Formát: 125 x 200 mm, 216 stran

Vydala Euromedia Group k.s., Ikar

Více na: http://www.bux.cz/knihy/118090-krajova-specialita-slezska-kuchyne.html

Koupíte v knihkupectví nebo na www.bux.cz.

Stévie - přírodní sladidlo
Barbara Simonsohnová

KnihaStévie je sladký požitek bez výčitek, a tím skutečná alternativa cukru a umělých sladidel. Osladí bez kalorií, nemá vedlejší účinky a dodá důležité minerální látky a vitaminy k posílení imunitního systému. Je ideální při nadváze, diabetu, při onemocnění kandidózou a neurodermitidě. Dozvíte se spoustu zajímavého o rostlině stévii, jejím pěstování doma,  proč je v Japonsku povolená už dlouho, o produktech se stévií. Můžete sami vyzkoušet řadu receptů a ověřit mnoho cenných rad.

Formát: 125 x 200 mm, 240 stran

Vydala Euromedia Group k.s., Ikar

Více na: http://www.bux.cz/knihy/128295-stevie-prirodni-sladidlo.html

Koupíte v knihkupectví nebo na www.bux.cz.

Základy: Feng-šuej
Sarah Bartlettová

KnihaSkvělá příručka z pera známé odbornice srozumitelně vysvětluje základní principy feng-šuej a přináší i mnoho informací, které se v knížkách běžně neobjevují. Proto potěší nejen čtenáře, kteří se teprve seznamují s tímto starodávným uměním, ale také ty, kteří už ho znají a dobře vědí, že pomocí dobrých rad dokážou získat radost i bohatství a proměnit své životní prostředí v přístav harmonie a klidu. Odhalte tajemství, díky nimž získáte energii a najdete vnitřní rovnováhu!

Formát: 152 x 228 mm, 160 stran

Vydala Euromedia Group k.s., Knižní klub

Více na: http://www.bux.cz/knihy/114727-zaklady-feng-suej.html

Koupíte v knihkupectví nebo na www.bux.cz.

Neznámá moc Luny 1 - Vliv cyklu Měsíce na naše zdraví
Johanna Paunggerová, Thomas Poppe

JKnihaiž 5. vydání bestselleru, opatřené novým Lunárním kalendářem do roku 2020.

Úspěch nezáleží jen na našich schopnostech a prostředcích, jež máme k dispozici, ale i na správném okamžiku, který  pro své konání zvolíme. To věděli už naši předkové, kteří také znali různé metody jak tento okamžik rozpoznat. Opírali se o pozorování přírody a nebeských těles a nabyté vědomosti se po staletí doplňovaly a předávaly z generace na generaci. Kniha nabízí rady týkající se výživy, péče o zdraví a domácnost. S měsíčními impulsy souvisejí také znamení zvěrokruhu a je známo, že znalost správných kombinací může být základem úspěšného rozhodnutí a dosažení vytčeného cíle.

Formát: 125 x 200 mm, 224 stran

Vydala Euromedia Group k.s., Ikar

Více na: http://www.bux.cz/knihy/135368-neznama-moc-luny-1-vliv-cyklu-mesice-na-nase-zdravi.html

Koupíte v knihkupectví nebo na www.bux.cz.

Zdravé břicho - klíč k vitalitě
Pierre Pallardy

KnihaZdraví máme podle Pallardyho metody doslova ve svých rukou. Samoléčbou můžeme odstranit únavu, zbavit se nadváhy, celulitidy, sexuálních potíží, deprese, nespavosti a bolesti zad. Pallardyho kniha otevírá nové možnosti, jak se uzdravit. Jeho metoda nám umožňuje zvládat stres. V případě srdečních, infekčních nebo virových chorob, při kloubním revmatismu i nádorových onemocněních dokáže stabilizovat stav pacienta, ulevit mu od bolesti a pomoci v práci ošetřujícímu lékaři.

Formát: 165 x 235 mm, 152 stran

Vydala Euromedia Group k.s., Ikar

Více na: http://www.bux.cz/knihy/144061-zdrave-bricho-klic-k-vitalite.html

Koupíte v knihkupectví nebo na www.bux.cz.

Tao úspěchu
Derek Lin

KnihaV mimořádně přitažlivé a čtivé knížce přináší taoistický mistr Derek Lin praktický a systematický výklad duchovní nauky taoismu. Provází čtenáře pěti okruhy života, a ukazuje tedy životní cestu, která je v souladu se základními principy. Úspěšný, dokonalý život získáme jejich naplněním „nyní a zde“, vlastní praxí v každodenním životě. Díky tomu dokážeme plně prožít svůj život, šťastně a úspěšně.

Formát: 145 x 206 mm, 208 stran

Vydala Euromedia Group k.s., Knižní klub

Více na: http://www.bux.cz/knihy/125016-tao-uspechu-pet-odvekych-kruhu-osudu.html

Koupíte v knihkupectví nebo na www.bux.cz.

Reklama