Vražedný týden s psychoanalytičkou Friedou Kleinovou autorské dvojice Nicci French pokračuje

Nejlepší série psychologických detektivek nezapře skvělou britskou tradici, Psychoterapeutka Frieda Kleinová opět vede policii k vrahovi. Je však ona sama v bezpečí?

ztraceneuteryPři rutinní domácí prohlídce nalezne sociální pracovnice u zjevně psychicky vyšinuté Michelle Doyceové nahé mužské tělo v rozkladu. Totožnost mrtvého se nedaří zjistit, a tak detektiv Karlsson opět kontaktuje psychoterapeutku Friedu Kleinovou, se kterou již před rokem úspěšně spolupracoval, aby s postiženou Michelle promluvila a pokusila se nalézt nějaké vodítko. Friedě se skutečně daří v nemocné mysli nalézt stopu a postupně policii přivede na jméno podvodníka velkého formátu, jehož oběti se ukazují být stejně početné jako možné motivy vraždy. Jak se policie blíží k odhalení vraha, Frieda má zjistit, kdo mluví pravdu a kdo lže.

Ztracené úterý je druhá kniha úspěšné detektivní řady, jejíž protagonistkou je psychoterapeutka Frieda Kleinová. Na první pohled tajemná, chladná, dokonalá a profesionální Frieda prozrazuje postupně svůj minulý život a odhaluje své nitro. Na jejích toulkách milovaným Londýnem ji nedoprovázejí však jen přátelé…

autoriAutorská a manželská dvojice píšící pod pseudonymem Nicci French (Nicci Gerrardová a Sean French) vydala už dvanáct knih, které jsou v Británii bestsellery. Zlé pondělí a Ztracené úterý otevírá novou řadu s psychoanalytičkou Friedou Kleinovou, která sama má svá tajemství a úzkosti, přesto patří ke špičce ve svém oboru. Důležitou roli v příběhu hraje i město Londýn, které Frieda nedokáže opustit. Další román z této řady připravuje Argo k vydání.

„Tato autorská dvojice patří nepopiratelně ke špičce britské psychologické detektivky, jsou mistry nečekaných zvratů, dokážou brilantně vystupňovat napětí.“ - Observer

„Návykové čtení, které vám pocuchá nervy.“ - Daily Express

 Vydalo Argo, 372 stran, doporučená cena 358 Kč. Přeložil Petr Pálenský.

Reklama