Ve výboru MANŽELKY A KONKUBÍNY se poprvé v češtině představuje dílo jednohoz nejznámějších čínských autorů současnosti Su Tchunga. Hrozivé a tajemné příběhy s erotickými motivy vás nenechají v klidu!

Su Tchung: MANŽELKY A KONKUBÍNY

Su Tchung je brilantní vypravěč fascinujících osudů Číny první poloviny dvacátého století. Opakující se revoluce smetávaly staré pořádky a nastolovaly nové, se kterými se člověk musel vyrovnat, nebo nepřežil. V novele Manželky a konkubíny sledujeme proměnu mladé kultivované Lotos, která uprostřed vysokých zdí paláce rodiny Čchen postupně propadá šílenství, a dozvídáme se o strašném tajemství staré studny pod vistárií. Tajemství svého původu a omamně vonící pudřenky se naopak nikdy nedozví syn bývalé kurtizány z novely Něžné pohlaví. O zániku rodu největšího pěstitele opia na čínském Jihu pak vypráví spletitý příběh poháněný chtíčem, třídní nenávistí a degenerací. V tomto výboru poprvé v češtině představujeme dílo jednoho z nejznámějších čínských autorů současnosti.

manzelky


Nakladatelství Verzone vydává v edici Xin tři novely čínského spisovatele Su Tchunga, brilantního vypravěče fascinujících osudů nedávné čínské minulosti, kdy opakující se revoluce smetávaly staré a nastolovaly nové pořádky, se kterými se člověk musel vyrovnat, nebo nepřežil. S mistrem mrazivého napětí, poetickým kouzelníkem a významným avantgardistou se český čtenář seznamuje poprvé.

suSu Tchung (*1963) patří k nejznámějším spisovatelům současné Čínské lidové re­publiky doma i v zahraničí. V roce 2009 získal jako druhý čínský spisovatel v historii Man Asian Literary Prize a v roce 2011 byl jedním z finalistů Man Booker International Prize. Doposud publikoval více než dvě stě povídek a sedm románů; jako většina čínských autorů píše rovněž eseje. Jeho povídky a romány se hojně překládají do západních jazyků, nejvíce do angličtiny, francouzštiny a italštiny. Sinologové Zuzana Li a Denis Molčanov vybrali tři z jeho slavných próz a přeložili je do češtiny. Výbor, nazvaný podle jedné z nich Manželky a konkubíny, vychází 19. června 2014.

Počet stran 200, MOC 260 Kč
Vydalo nakladatelství Verzone, s. r. o., roku 2014

Reklama