Soubor 25 povídek o bývalých spolužačkách jedné holčičí třídy na gymplu s rozmanitými životními osudy, jež mohly a můžou potkat každého z nás. Pojítkem fiktivních příběhů jsou pomaturitní srazy.

„Česká spisovatelka Miroslava Besserová má jasnou odpověď, ale ne každý je na tom stejně jako ona. Proto právě pro vás – ty nejisté – přichystala soubor pětadvaceti povídek o bývalých spolužačkách z jedné holčičí třídy na gymplu, jež spojuje jedno – pomaturitní srazy. Každá z dívek, dnes dospělých žen, měla rozmanité životní osudy, které mohou potkat kohokoliv bez rozdílu postavení. Arogantní panička, která si léčí své manýry na druhých, a vychovala si doma rozmazleného parchanta, vdaná spolužačka za homosexuála, pracující a zároveň nulová ve vztazích, další si nedokázala prosadit svůj názor a provdala se za doktora, a přesto umírá.

sraz

Sny bez skutečnosti. Převlečené lásky. Moc, která nezná mezí. Bohatství a majetek, kterých není nikdo dost. Život přetržen osudy a maličkostmi.

Nečekal jsem od knihy mnoho, protože jsem upřímně ani nevěděl, co si chci přečíst. Chtěl jsem vědět, co dokážeme jiného napsat a v jaké úrovni. Překvapilo mě, že se to četlo tak dobře a rychle, především kvituji blízkost k realitě. Krátké kapitoly a velmi čtivě napsány. Nenáročná literatura pro všechny bez rozdílu.“

(recenze knihy, Josef Němec, blog.iDnes.cz)

 

Počet stran 192

Doporučovaná MOC: 199 Kč

Vydala Euromedia Group k.s., Ikar

Reklama