Román Na stejné vlně se odehrává na pozadí nočního rozhlasového pořadu, v němž moderátor slibuje, že vyřeší milostné životy svých posluchačů. Romantický příběh vypráví, jaké to je být opět sama, najít lásku, a jak se to všechno může zkomplikovat...

Když Alexandra Potter psala knihu Na stejné vlně, fikce se pro ni stala skutečností a ona se proměnila v hlavní postavu své knihy: Po sedmiletém vztahu si začala uvědomovat, že i když má svého přítele ráda, necítí se šťastná a jejich vztah neodpovídá jejím představám. A tak přítele opustila. „Každý hledáme toho pravého, a když ho nepotkáme, je lepší zůstat sám než fungovat ve vztahu, o kterém nejsme přesvědčeni.“ Jenže rozchod byl těžký. Víkendy se staly nesnesitelnými. Všichni ostatní trávili čas se svými partnery a AP nevěděla, co si sama počít. Jednoho dne cestou domů z práce náhodou v rádiu naladila pořad, ve kterém posluchači formou dopisů shánějí pana Pravého nebo paní Pravou. Nápad s dopisy se Alexandře moc líbil, a tak ho použila do rozepsané knihy.

Alexandra Potter: Na stejné vlně

op

Taky jste kdysi v mládí potkala někoho, do koho jste se bláznivě zamilovala, ale pak se vaše cesty rozešly a už jste se nikdy neviděli? A kolikrát vás napadlo, jak by se život vyvíjel, kdybyste měli víc času se poznat? Jenže láska nečeká věčně a člověk nesmí promeškat šanci zjistit, jestli je to ten pravý. Tuhle otázku si klade nejen Grace, která se právě rozešla se snoubencem, ale i její nejlepší kamarádka svobodná matka Rhian. Spolu s nimi se pokoušejí najít tu pravou lásku i posluchači netradiční rozhlasové seznamky „Na stejné vlně“. A díky ní se dají věci do pohybu. Grace se nestačí divit, co všechno spustí jedno náhodné setkání, ale už nehodlá dělat kompromisy. Co jí může nabídnout kluk, který ji kdysi zklamal?

Z anglického originálu Do You Come Here Often? přeložila Ivana Mičínová 

Počet stran 270, MOC 279 Kč

Vydal Kristián roku 2014

Vydání první

www.alexandrapotter.cz


V listopadu 2011 zamíchal pořadím v žebříčcích knihkupců český překlad románu u nás tehdy neznámé britské autorky Alexandry Potter Není přání jako přání (Radioservis 2011) – dosavadní prodej přesáhl 25 tisíc výtisků.

Na jaře 2012 nakladatelství Kristián uvedlo na trh její další román Já a pan Darcy – v srpnu téhož roku kniha obsadila první místo v žebříčku nejprodávanějších knih podle SČKN (sesadila Kateřinu Tučkovou a Dawn Frenchovou), dosavadní prodej přesáhl 20 tisíc výtisků.

Na podzim 2012 navštívila Alexanda Potter Českou republiku, aby zde osobně představila vydání svého dalšího románu v češtině – Kde je ta holka?, následovaného tituly S tebou už nikdy (jaro 2013) a Co je nového, kotě? (podzim 2013)    

V červnu 2014 vydává nakladatelství Kristián český překlad již šestého románu britské spisovatelky Na stejné vlně.

Je lepší zůstat sám než fungovat ve vztahu, o kterém nejsme přesvědčeni?

Zdroj: tisková zpráva

Reklama