Jak nemoc včas rozpoznat, jak snížit riziko jejího výskytu, jak ji zpomalit a udržet co nejdéle kvalitu života?

alzJak přelstít AlzheimeraKniha profesora neurologie na Harvardské lékařské fakultě Kennetha S. Kosika Jak přelstít Alzheimera je dosud nejkomplexnější knihou zabývající se touto nemocí. Je pomocníkem ukazujícím možnosti, jak snížit riziko Alzheimerovy choroby – obsahuje 80 jednoduchých rad, jak co nejvíce zpomalit postup symptomů a jak s onemocněním kvalitněji žít a úspěšně bojovat. Kniha Jak přelstít Alzheimera odhaluje, jak vytvořit optimální prostředí pro neustálou údržbu mozku.

„Pokud změníme k lepšímu životní styl, změní se k lepšímu také náš mozek. Já jsem posledních 25 let strávil výzkumem Alzheimerovy choroby, nejprve na Harvardské lékařské fakultě a poté na Kalifornské univerzitě v Santa Barbaře. Jako neurolog jsem léčil pacienty, kteří už měli diagnostikovanou Alzheimerovu chorobu nebo měli velké riziko jejího propuknutí. Během té doby jsem s potěšením sledoval nové fascinující výzkumné trendy. Na jedné straně nám nové studie stále znovu a znovu dodávají naději, co se týká objevů zdravotnické či technologické léčby Alzheimerovy choroby. A na druhé straně nám rozsáhlý a stále rostoucí výzkum ukazuje, že životní styl – to, co jíte, jestli cvičíte, jak spíte, jak kvalitní máte společenské styky, co děláte k potlačení stresu a jak si trénujete mysl – může dramaticky redukovat vaše rizika propuknutí této choroby,“ říká autor knihy, neurolog Kenneth S. Kosik.

V knize Jak přelstít Alzheimera dále najdete:

  • Osobní třítýdenní plán, jenž vám pomůže naučit se využívat dané postupy v osobním životě.
  • Více než 40 snadných a velice chutných receptů pro posílení funkce mozku.
  • Téměř 30 interaktivních her trénujících mozek.
  • Jednoduché a efektivní sedmiminutové cvičení.
  • Rady určené speciálně pro pečovatele o pacienty s Alzheimerem.

Pro český trh knihu doporučili přední odborníci – doc. MUDr. Iva Holmerová, Ph.D. a generální ředitel Zdravotní pojišťovny MV ČR, MUDr. David Kostka, MBA.

MUDr. Kenneth S. Kosik je od roku 2004 profesorem neurologického vědeckého výzkumu v Harrimanu a jedním z ředitelů Neurologického výzkumného institutu v Santa Barbaře. Předtím přednášel jako profesor neurologie na Harvardské lékařské fakultě a pracoval jako primář v Brighamské a Ženské nemocnici, kde byl jedním z lékařů, kteří zakládali kliniku poruch paměti. Jeho celoživotním dílem je výzkum příčin a léčení neurologických degenerací, zvláště Alzheimerovy choroby. Doktor Kosik založil a vedl neziskovou skupinu Kognitivní fitness a inovativní terapie, která pomáhá klientům udržet a zlepšit kognitivní funkce.  Nyní publikuje v New York Times, Wall Street Journal a vystupuje jako specialista na zdraví mozku v CNN. Žije a pracuje v kalifornské Santa Barbaře.

Alisa Bowmanová je novinářka, spoluautorka několika knih. Několik členů její rodiny trpí Alzheimerovou chorobou. Žije a pracuje v Pensylvánii.

MUDr. Kenneth S. Kosik, Alisa Bowmanová: Jak přelstít Alzheimera

Vydává Práh, 400 stran, doporučená cena 369 Kč