HRDINOVÉ VE ČLUNU od Daniela Browna vychází 16. srpna v nakladatelství MOBA v překladu Jakuba Kaliny (přeložil také knihy Anthonyho Doerra nebo Deona Meyera). Brownova kniha se dočkala 27 vydání, držela se 118 týdnů na žebříčku The New York Times Best Sellers a Americkou asociací knihkupců byla zvolena knihou roku.

hrdicnov

Nebylo mnoho ran, kterých by Joe Rantz zůstal ušetřen - smrt matky, útěk otce, náhradní rodina, kde nebyl vítán. Všichni nejbližší ho nakonec opustili a nechali napospas osudu. Joe pochopil, že se musí spoléhat výhradně sám na sebe. V mimořádně pohnuté době, která se otřásala přírodními katastrofami, hospodářskou krizí, stávkami a skandály, mu ani nic jiného nezbývalo. Navzdory všem okolnostem se mu podařilo uživit se, a časem si dokonce vydělal i na studium. A pak si Joea. uzavřeného a chudého jako kostelní myš, všiml trenér veslování, který hledal slibné nováčky...

Od samého začátku to byl bláhový sen. Nikdo nečekal, že by posádka osmiveslice Washingtonské univerzity, složená ze synů dřevorubců, dělníků a farmářů, mohla porazit elitní týmy z Východního pobřeží a Velké Británie, a přesto to dokázali. Nakonec šokovali celý svět, když porazili i tým Německa, který vesloval pro Adolfa Hitlera na olympijských hrách v roce 1936 v Berlíně.

Příběh se točí kolem Josepha Rantze, mladíka bez rodiny a budoucnosti, který se snaží najít díky sportu ztracenou sebeúctu. Autor čerpal ze vzpomínek pamětníků i deníků samotných sportovců a ve své knize vytvořil nejen kroniku životního příběhu jednoho výjimečného mladého muže, ale i nezapomenutelný obraz pohnuté doby.

knizky

Práva na zfilmování tohoto slavného příběhu získala The Weinstein Company, která stojí například za filmy Tanec s vlky, Mlčení jehňátek, Králova řeč, Hanebný parchanti nebo Dobrý Will Hunting. Režisérem filmu bude Peter Berg. Kromě toho se kniha stala předlohou pro dokumentární film stanice Public Broadcasting Service (PBS), který bude pod názvem The Boys of '36 uveden v době letních olympijských her 2016 k 80. výročí získání zlaté medaile amerických veslařů.

brown

Daniel James Brown se narodil roku 1951 v Berkeley, Kalifornie, Spojené státy americké. Historik, autor fascinujících příběhů o významných osobnostech či událostech 19. a 20. století. Jeho knihy jsou jedinečné tím, že všechny údaje, které v nich Brown používá, jsou podloženy odbornou literaturou a archivními materiály, a přesto zůstávají především krásně čtivými, nesmírně působivými ságami.

Daniel James Brown vystudoval historii a anglický jazyk a literaturu na univerzitách v Berkeley a v Los Angeles. Byl učitelem tvůrčího psaní na univerzitách v San Jose a ve Stanfordu, později pracoval jako redaktor a technický dokumentarista.

Nyní žije s ženou a dvěma dcerami na venkově, v Redmondu nedaleko Seattlu ve státě Washington, a věnuje se výhradně psaní. Jeho cílem je s maximální věrností a pečlivostí oživovat inspirativní a poutavé příběhy nedávné historie. (Když právě nepíše, věnuje se kočkám, psům a jiným domácím zvířatům, zahradničení, chytání ryb, četbě nebo odhánění medvědů od vlastních včelích úlů.) www.danieljamesbrown.com

Reklama