To pravé čtení pro leden? Tajemná LÉČKA Åkeho Edwardsona, SVATÝ GRÁL Jana Bauera nebo SETBA MINULOSTIVirginie Andrewsové a další novinkové tituly z nakladatelství MOBA.

Romantické ostrovy skrývají dávné a kruté tajemství…

knihaDalší kriminální případ proslulého policejního komisaře Erika Wintera a jeho týmu čeká v novinkové knize LÉČKA legendárního švédského spisovatele Åkeho Edwardsona. Autor získal opakovaně cenu Swedish Crime Writers' Academy Award za nejlepší kriminální román a řadí se po bok velikánům severské krimi (Henning Mankell, Per Wahllö, Johan Theorin či Leif G. W. Persson). Než se vydal na spisovatelskou dráhu, byl profesorem žurnalistiky na Gotheburské univerzitě, pracoval také jako tiskový mluvčí OSN. Jeho knihy byly přeloženy do více než 10 jazyků. Ze švédského originálu Nästan död man přeložila Eva Osinová, vychází 20. ledna.

LÉČKA
Šérové ostrovy jihozápadně od Göteborgu, které kdysi stvořil ustupující ledovec, skrývají dávné kruté tajemství. Píše o něm podivínský spisovatel, který se náhodou dostane do konfliktu se svým sousedem. Další noc po něm někdo střílí. Ale kdo a proč? A jak s tím souvisí opuštěné auto uprostřed silnice, ve kterém také padly výstřely? Trojici vyšetřovatelů vede komisař Erik Winter, jenž se může spolehnout jen na svou knihaintuici. Zpočátku vůbec netuší, jak těžké bude poskládat všechny dílky téhle skládačky. Jejich první spojnicí je první mrtvý... Další případ komisaře Wintera má napjatou atmosféru a obestírá ho velký otazník z minulosti.

V historickém krimi příběhu SVATÝ GRÁL Jana Bauera na nás čeká další příběh série V tajných službách Otce vlasti. Začíná v roce 1368, kdy dominikán Pavel jako agent císaře a krále Karla IV. zařizuje v Římě císařskou korunovaci jeho čtvrté manželky Alžběty Pomořanské. Navzdory tomu se nová císařovna s knihaPavlem příliš neshodne, žárlí na jeho přátelský vztah ke Karlovi, a aby se ho zbavila, požaduje, aby císařovu sbírku relikvií na Karlštejně rozšířil o tu nejvzácnější – Svatý grál, kalich, z něhož pil Kristus při poslední večeři. Dominikán Pavel ví, jak malá je pravděpodobnost, že tuto relikvii nalezne, přesto se vydává na cestu. Jeho pátrání začíná v Anglii a pokračuje přes Francii do Středomoří. Ale v jeho stopách jdou i další sběratelé relikvií...

Kniha SETBA MINULOSTI americké spisovatelky Virginie Andrewsové je připravena pro všechny romantiky chtivé čtenáře. Chris a Cathy se po letech vracejí do starého rodinného sídla, kde prožili nejkrutější období svého života. Jejich mladší syn Bart, který dal požárem zcela zničený Foxworth Hall znovu postavit, zdědil nejen obrovský majetek, ale bohužel i povahu svého praděda Malcolma Naela Foxwortha, nelítostného a krutého vládce. Zlo, které se v něm i bez jeho přičinění soustřeďuje, způsobuje další a další rodinné tragédie...

SETBA MINULOSTI vychází 20. ledna, z anglického originálu Seeds of Yesterday přeložila Alena Šimková.

Další lednové tituly z nakladatelství MOBA:

PŘÍPAD ZRAZENÉHO KRÁLE, Stanislav Češka, historická krimi

PŘEZRÁLÉ MORUŠE, Jana Klimečková, román

NA ŠÁBES SE NEVRAŽDÍ, Petr Eidler, edice Původní česká detektivka

KRYSY, Pavel Jansa, edice Původní česká detektivka

Těšte se na únorové tituly – vyjde krimi román světově respektovaného islandského spisovatele Arnaldura Indridasona – Severní blata či román Františka Niedla Skleněný vrch a spousta dalších skvělých titulů.

Více informací a dalších knih naleznete na www.mobaknihy.cz.

Reklama