Co mají společného Benny Griessel, Erik Winter a Jan Rádl? Zapeklité kriminální případy, které bravurně vyřeší a dopadnou pachatele. V srpnových nových knižních titulech z nakladatelství MOBA si přijdou na své nejen příznivci detektivek, ale i historie.

V příběhu z Kapského města v hlavní roli s problematickým avšak výborným detektivem Bennym Griesslem si přijdou na své čtenáři krimi světových kvalit. Jihoafrický spisovatel Deon Meyer píšící v rodné afrikánštině vystaví Bennyho Griessla zkoušce. 13 HODIN rozhodne nejen o záchraně jeho vlastní kariéry a rodiny, ale i lidského života.

13hodin

Někdo by detektiva Bennyho Griessela nazval legendou. Jiní by řekli, že je to starý opilec. Ať tak či onak, na to, aby mohl být povýšen, šlápl Benny v průběhu let na kuří oko příliš mnoha lidem. Nyní se pokouší zůstat střízlivý a snaží se vyškolit novou generaci bojovníků se zločinem. Když ale v Kapském Městě zmizí americká turistka, panikařící politici si hned vzpomenou, koho je třeba k případu povolat. Benny má jen třináct hodin na to, aby zachránil vystrašenou Rachel i svou kariéru. A aby toho nebylo málo, musí vyřešit ještě jeden případ – vraždu jihoafrického hudebního manažera. Benny vydržel střízlivý už 156 dní, avšak další dny bez pití budou pro něj obzvlášť náročné... do češtiny přeložil Jakub Kalina.


posledni pripadNa opačnou polovinu zeměkoule, k moři, nás zavede spisovatel Åke Edwardson v dalším příběhu Erika Wintera. Knihu POSLEDNÍ PŘÍPAD (Den sista vintern) přeložila do češtiny Eva Osinová.

Erik Winter je s rodinou na výletě u moře. Když jeho dcerka spatří ve vlnách mrtvolu, z výletu se rázem stává noční můra. Přibližně ve stejnou dobu jsou v Göteborgu nalezeny dvě mladé ženy, které někdo udusil. Mladá policistka Gerda Hoffnerová tvrdí, že spolu oba případy souvisejí. Až na Erika Wintera jí nikdo nevěří. Společně tedy sledují stopu. A když Winter obdrží DVD, na kterém pachatel oznamuje další vraždu, jejich podezření se potvrdí. Než však Winterovi dojde, kdo je mrtvola z moře, ocitne se vrahovi nebezpečně blízko.


npSeznamte se – Jan Rádl, vrchní inspektor a hlavní hrdina retro krimi Marka Skřipského – vstupuje na scénu v NOVÝCH PŘÍPADECH INSPEKTORA RÁDLA.

Vrchnímu inspektoru Rádlovi přibývá vrásek… Bezstarostná léta pomalu odcházejí. Hospodářská krize radikalizuje národnostní menšiny prvorepublikového Československa, stejně jako fašistické i komunistické síly. Německo i Sovětský svaz se po přechodném vyřazení znovu vrací na scénu a podporují své páté kolony v srdci Evropy. Rádl už dávno není čtyřiadvacetiletým dobrodruhem jako na začátku celé ságy. Má zázemí, rodinu a dobré přátele, se kterými ho spojila služba ve Zpravodajské ústředně. Musí přijímat čím dál větší a větší zodpovědnost v pracovním i osobním životě...


srdcovýV oblíbené edici Původní česká detektivka vychází i prvotina autorky Petry Hesové SRDCOVÝ KRÁL. Všichni z nakladatelství MOBA, kteří měli možnost si knihu přečíst, si od mladé spisovatelky mnoho slibují….

Mladá vyšetřovatelka Emma Lindová se nedávno přestěhovala ze Stockholmu do Prahy, aby se seznámila se zemí své matky a vystoupila ze stínu otce, úspěšného autora detektivek. Je konec května, po městě se procházejí zamilované dvojice a v břevnovském bytě je nalezena zavražděná dívka s nožem v srdci a kartou v ústech...

 

 


zebrikVe stejné edici vychází i novinkový titul dobře známého spisovatele Romana Cílka ŽEBŘÍK KE STVOŘITELI.

„Proč? Proboha, proč?! Jak to mohl ten člověk udělat?“ křičí matka oběti. Speciálně vyškolenému policejnímu důstojníkovi v roli vyjednavače se v této pocitově vypjaté chvíli dere do myšlenek věta, že „zločin je jediným útočištěm nečinné, netrpělivé a žádostivé bez významnosti“, ale současně si i uvědomuje, že citátem z Dostojevského by vdané chvíli nic nezmohl.

 

 

 


mobaNakladatelství MOBA tradičně nezapomnělo ani na milovníky naší historie. Jan Bauer nás seznámí v rozsáhlém a čtenářsky poutavém životopisném přehledu se všemi panovníky a nejvyššími představiteli českých zemí. Kniha KNÍŽATA, KRÁLOVÉ, PREZIDENTI začíná prvním známým moravským knížetem Mojmírem I. a končí současným českým prezidentem Milošem Zemanem. Autor se neomezuje jen na strohý výčet faktů, ale jednotlivé postavy přibližuje citacemi jejich výroků, hodnoceními kronikářů a historiků i lehce bulvárními podrobnostmi z jejich soukromí. Jestlipak třeba víte, že český král Václav IV. měl nemanželskou dceru? A to přitom s žádnou ze svých dvou manželek nezanechal potomka. T. G. Masaryk zase na stará kolena zamýšlel spolu s o mnoho let mladší spisovatelkou napsat román...

Reklama