Pěkná kniha je vždy hodnotná věc. Nakladatelství Euromedia Group k. s. vám nyní nabízí dvě zajímavé novinky.

Michael Jordan

Krása stromů

strStromy jsou skutečným uměleckým dílem přírody: jejich rozsochaté větve, drsná textura kmenů, spletité kořeny a neobyčejná různorodost plodů z nich činí organismy téměř architektonických kvalit. Tato kniha představuje sto nejkrásnějších a nejmajestátnějších z nich. Od obrovských sekvojí vždyzelených - nejvyšších žijících organismů světa, po téměř mystický dub, spojený s bezpočtem legend.

Kniha nabízí úžasný pohled do světa stromů a charakteristických vlastností vybraných druhů: mohutných, pokroucených vzdušných kořenů indického fíkovníku, komplikovaně utvářených, svítivě karmínových květů australské korymbie fíkolisté či neobvyklých plodů a svěžích listů jihoamerického ledvinovníku, známého spíše jako kešu; to vše je doplněno také zajímavým vyprávěním. Autor totiž nezkoumá stromy pouze z pohledu botanika, ale seznamuje nás i legendami, fakty a příběhy souvisejícími s jednotlivých druhy stromů a odhaluje tak jejich nesmírný ekologický a kulturní význam.

Více než 200 nádherných fotografií zobrazuje tyto překrásné organismy snad ve všech barvách, které příroda dokáže nabídnout. Zachycují pozoruhodné detaily a různorodost stromů - například šperk připomínající květenství albízií nebo téměř ornamentální vzory na borce borovice Bungeho. Tyto poutavé detaily jsou zobrazeny spolu s pohledy na celé stromy a dávají tak možnost poznat typické charakteristiky jednotlivých druhů.

Díky krásným fotografiím a zasvěcenému komentáři potěší Krása stromů každého, kdo obdivuje tato nádherná stvoření přírody.

Vydala Euromedia Group k. s., Knižní klub

Více na: http://www.bux.cz/knihy/135751-krasa-stromu.html

 

Bettina Matthaeiová

Vegetariánská kuchyně pro labužníky

kuchVíce než 150 receptů pro vegetariány a vegany.

Předkrmy - nechte se inspirovat Řeky, Španěly, Turky a Libanonci. Stejně tak můžete udělat lahodné miniporce z mnoha receptů.

Polévky - čiré, lehounké a plné chuti nebo sametově krémové pro pohlazení žaludku. Jsou požitek samy o sobě, ale ten lze ještě umocňovat.

Saláty - mohou se prezentovat různými způsoby: jako malý předkrm, mezichod, dekorativní příloha nebo hlavní jídlo. Jejich atributem je každopádně čerstvost.

Hlavní jídla - skutečnou potravu pro duši doplňují knedlíčky nebo nočky se znamenitým citronovým máslem, v ostré sýrové omáčce či s pikantním houbovým ragú.

Dezerty - uspokojíme vaše očekávání: počínaje ovocnými sorbety přes jemné pěnové šafránové bezé až po šťavnatý pomerančovo-mandlový koláč.

Nápoj perfektně doplní dobrý vegetariánský pokrm teprve tehdy, když si chutě jídel a nápojů odpovídají, doplňují se a společně tvoří vyváženou chuťovou dimenzi.

Vydala Euromedia Group k. s., Ikar

Koupíte v knihkupectví a na www.bux.cz

(TZ)

Reklama