Pokud si nedovedete představit svůj život bez četby knih a hledáte knihu, kde už od prvních stránek nebude jasné, jak děj dopadne, zkuste sáhnout po novince s názvem Vykupitel duší. Jde o úspěšnou slovenskou knihu autorky Ivety Pačutové, která se nyní dostává i k českým čtenářům.

1

Děj knihy čtenáře zavádí do prostředí blíže neurčené slovenské vesnice ležící pod Tatrami. Po silné bouřce nachází Matěj Halaj, jedna z ústředních postav knihy, před svým domem neznámou polomrtvou ženu s novorozeným dítětem. Žena ještě tu noc umírá, ale její dcera se záhadnýma fialkovýma očima a neobvyklými vlastnostmi zůstává žít. To navždy změní život hlavního hrdiny i celé jeho rodiny a začíná se odvíjet příběh plný lásky, nenávisti, vášně, zla i odpuštění.

Autorka děj románu situuje do 19. století a prostředí slovenských chudých vesnic, což je další zajímavost Vykupitele duší. Čtenář má tak možnost poznat vztahy zatížené aktuálními dobovými událostmi a prožitky, vztahy ovládané penězi, společenským postavením i emocemi. Iveta Pačutová se touto formou zpracování výrazně odlišuje od většiny současných autorek románů, které děje svých děl situují do současnosti a řeší vztahy v moderní společnosti. Knihu navíc do češtiny skvěle přeložil literární historik a jeden z nejuznávanějších překladatelů ze slovenštiny Miroslav Zelinský.

Kmotrou knihy se na křtu stala slovenská herečka Alžbeta Stanková. Za zmínku také stojí, že na Slovensku původní knihu pokřtil nový slovenský prezident Andrej Kiska.

Pro milovníky e-knih je kniha k dispozici i v elektronické verzi. K dostání také v nakladatelství Knihovnice.cz nebo na Slevkupectvi.cz.

Zdroj: tisková zpráva

Reklama