Do Čech právě dorazila půvabná královna švédských detektivek!

Světová média a kritici jí přirovnávají ke krajanům Larssonovi či Mankellovi. A je to tak. Mari Jungstedtová si dokázala získat všechny, kdo si její knihy přečetli. Jen ve Švédsku se jich prodalo na 2,2 milionu, ve světě přes tři miliony. Přeloženy byly do patnácti jazyků. První kniha v češtině Neviditelný z volně navazující trilogie vyšla před týdnem a Kniha ZLIN už plánuje vydání dalších dvou (Této tiché noci a Vnitřní kruh).

kniha

Kniha Neviditelný nás zavede na malebný švédský ostrov Gotland, kde i spisovatelka sama tráví prázdniny. Helena a Per pořádají v letním domku na západním pobřeží každoroční večírek s přáteli, který končí prudkou žárlivou hádkou. Za svítání se Helena vydává na procházku po pláži a v husté ranní mlze někoho potká….. Pak je nalezena brutálně zavražděna.

Zanedlouho je objeveno tělo další mrtvé ženy, zavražděné podobně bestiálním způsobem, a kriminálnímu komisaři Andersi Knutasovi začíná být jasné, že se jde o téhož pachatele. O pátrání po sériovém vrahovi mají velký zájem i média a ostrovem se šíří panika. Podléhají jí jak místní obyvatelé, tak přijíždějící turisté. Vybírá si vrah náhodně nebo má nějaký plán? A pokud ano, kdo bude další obětí?...

mariMari Jungstedtová se narodila před padesáti lety. Vystudovala žurnalistiku ve Stockholmu a řadu let se jí také živila v rozhlasu a televizi. Aktuálně se věnuje pouze literární tvorbě a patří mezi nejúspěšnější současné švédské autory detektivního žánru. Mari Jungstedtová žije s rodinou nedaleko Stockholmu a léto vždy tráví na ostrově Gotland. Právě ten je její velkou inspirací. Sem nás zavedou i první kroky a pátrání komisaře Anderse Knutase.  

Kniha Neviditelný Mari Jungstedtové  vyšla 20. dubna v edici FLEET u Knihy ZLIN.

Více informací naleznete na: http://www.knihazlin.cz/autori/mari-jungstedtova

redakční zdroje

Reklama