Listopad nám nadělil mnoho spadlého listí, deště, ale i spoustu nových knih. Třeba se vám naše knižní tipy budou hodit i při výběru dárků.

Laskonky                                                                           

LaskonkyBarbara Nesvadbová

Vydavatelství: Motto 

Proč si neustále obouváme boty, které přece vždycky tlačily… Může existovat nevěra, kteránezraňuje? Opravdu lze mít sex bez závazků? A kdy přijde po střídavé péči i střídavá povinnost a role rodičů se konečněvyrovnají? Povídky o nešťastné zamilovanosti a šťastných flirtech. Láskonky jako Laskonky. Krátké texty pro dlouhé večery od Barbary Nesvadbové, doprovázenétvorbou Pasty Onera.

 

 

Sny jako zdroj sebepoznání

SnyHelingerová Marta

Vydavatelství: Grada

Zdají se vám často sny a chcete vědět, co znamenají? Jejich prostřednictvím můžete nahlédnout do svého podvědomí a vyřešit mnoho skrytých problémů, o kterých možná ani nevíte, že je máte. Přinášíme inspiraci nejen všem, kteří se o sny zajímají soukromě, ale také psychologům a psychoterapeutům.

 

 

Horečka nad ránem

HorečkaPéter Gardós

Vydavatelství: Plus

Děj románu Horečka nad ránem se odehrává ve Švédsku v roce 1945. Miklós Gardós – maďarský básník a novinář - přežil hrůzy koncentračního tábora Bergen-Belsen i cestu lodí do nemocnice na ostrově Gotland, kde se má zotavit. Místo toho si vyslechne krutou diagnózu: lékaři mu dávají nanejvýš půl roku života. Miklós se nehodlá vzdát a pouští se do boje s osudem. Napíše dopis sto sedmnácti maďarským dívkám a ženám, které se v uprchlických táborech po celém Švédsku léčí podobně jako on, s jediným cílem: poznat lásku, oženit se. Najde se některá, která mu odpoví?

 

Ukradené dívky

BokoWolfgang Bauer

Vydavatelství: Grada

Kniha přináší příběhy unesených žen a podrobný popis fungování teroristické organizace Boko Haram. Popisuje historické a politické pozadí teroru a poukazuje na to, jak zničil etnickou a kulturní rovnováhu v jedné z nejrozmanitějších oblastí světa. Je to však také zpověď unesených dívek. Srdcervoucí zpověď, která vypráví o utrpení a násilí, ale i o odvaze. A o naději.

 

 

 

Kouzelný náramek

Kouzelný náramekViola Shipmanová

Vydavatelství: LEDA

Díky rodinnému šperku si tři ženy jasněji uvědomí, že na rodině velmi záleží. Příběhy ukryté v přívěscích změní jejich pohled na život a ony najdou novou chuť ho žít. Lolly dostávala od své matky ke každým narozeninám jedno kouzlo spolu s připomínkou, jak důležité jsou rodinné vzpomínky. Teď je Lolly sedmdesát let, zhoršuje se jí paměť, a tak si uvědomí, že jí nezbývá moc času na to, aby obnovila vztah se svou dcerou a s vnučkou, protože obě byly stále příliš zaměstnané, než aby si našly chvilku na ni a na její rodinné historky.

 

Velké aféry a skandály evropských panovnických dvorů

Velké aféry a skandály evropských panovnických dvorůVladimír Liška

Vydavatelství: XYZ 

Panovnické rody od nepaměti provázely skandály, které se někdy dařilo před veřejností ututlat, jindy vyšly najevo aždlouho poté, co se odehrály. Mnohé z nich ale zůstaly dosud neobjasněné. Pojďme si společně připomenout, které kauzy zahýbaly evropskou historií a nechaly v ní svůj nesmazatelný otisk.

 

 

Po práci legraci Lexikon lidové tvořivosti z dob socialismu

Po práci legraciJan Nejedlý a Jakub Šofar

Vydavatelství: BIZBOOKS

Víte, čemu se za socialismu říkalo moč mrtvé asfaltérky? Co to byl šedý mor, štrougalky, buzertaška, Leninovy sáně či bakelitový jaguár? V době před revolucí jsme zažívali zlatou éru lidové tvořivosti – a to nejlepší z nínajdete právě v této knize. Dostáváte do ruky jedinečný přehled historie, v níž minulost ožíváskrze vtipy a žerty. Zábavný i poučný bedekr na cestu do hlubin totality ilustruje dobovýobrazový materiál.

Není cesty zpět

Není cesty zpětTim Weaver

Vydavatelství: Mystery Press

Není cesty zpět je brilantně napsaný thriller plný překvapivých zvratů a s naprosto nečekaným rozuzlením, z něhož vás bude mrazit v zádech. Boží mlýny totiž občas melou pomalu, ale zato naprosto spolehlivě a před minulostí nedokáže nikdo utíkat věčně. Soukromý vyšetřovatel David Raker se v knize vydává po stopách rodiny, která neměla být už nikdy nalezena…

 

Dítě Bridget Jonesové                                      

Helen Fieldingová

Dítě Bridget JonesovéVydavatelství: XYZ 

Trhlá a romantická Bridget je zpět! Navíc už dospěla do věku, kdy má poslední šanci otěhotnět. A to by nebyla Bridget, kdyby se jí to nepodařilo! I když všechno neproběhne úplně tak, jak si představovala... Vyslechne si bizarní rady od opilých individuí a „zasloužilých“ matek, zazmatkuje při ultrazvuku či na předporodním kurzu. Stále si hlídá váhu, víno konzumuje s rozumem a mezitím si klade tu nepříjemnětrapnou otázku: „Kdo je sakra otec?“

Reklama