Chodíte nakupovat knížky do antikvariátů? Čtenářka Japina ano. Když se vám poštěstí, můžete najít hotové skvosty a v některých i věnování, která také stojí za to!

Jaké věnování v knížce vás nejvíce pobavilo?

Knížky s věnováním

Musím říct, že nejsem velkým příznivcem bazarů (do sekáče občas vlezu), ale je jedna komodita, kterou mám snad ještě raději použitou, než novou. Knížky.

Jako student jsem byla věčně bez koruny, ale za knížky jsem utrácela neskutečně. I když je to relativní, měla jsem totiž obšlápnuté antikvariáty v širokém okolí. Nejprve se mi knihovna začala plnit historickými romány od Kožíka, Vaňkové a Loukotkové. Pak životopisnými romány. Za nejlepší úlovky považuji Kámen a bolest, Nahý jsem přišel na svět a samozřejmě romány od Henri Perruchota: Cézannův život, Život Renoirův, Život Tolouse Lautreca, Gauguin, ... Později jsem začala hledat v moudra v antické knihovně.

To byla zlatá doba, kdy jsem na čtení měla spoustu času. Pravda, někdy jsem podlehla mamonu a koupila si třeba sbírku francouzských básní, ačkoliv řeči tohohle kmene nerozumím.

Nevadilo mi strávit tam třeba i dvě hodiny a otevírat jednu knihu za druhou a úplně ze všeho nejraději jsem četla věnování. Vždycky pro mě byly ty s věnováním ty nejcennější. Znáte to, začnete si představovat, kdo byla ta ona Liduška, které knížka patřila.

Když jsem se vdala, přestěhovala se, pustili jsme se do rekonstrukce domu a knihovna musí dlít na půdě. Knížky jsou nedůstojně naházené v bednách. A stejně, co jsem na mateřské mám pocit, že jediné co čtu, jsou dětské knížky a krabičky od léků.

Je ale jedna ulovená knížka, kterou mám pro inspiraci stále po ruce.

kuchařka

Velkou kuchařku Viléma Vrabce. Má 638 stran a tohle věnování: Vlastičce k narozeninám, věnuje kolektiv skladu litiny a dřeva. 12. 9. 1969.

kuchařka

Takže se mnou v kuchyni vaří kuchařka o šest let starší než jsem já a už jsem jí tolikrát byla vděčná za dobrou společnost.

Japina

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dnešního dne: Bazárky!

Posílejte mi dnes své příběhy a fotky s popisem na tato bazarová témata...

  • ... můj nejlepší úlovek!
  • ... moje zkušenost ze zastavárny (zastavila jsem něco).
  • ... nejkrásnější obchůdek či trh s použitým zbožím.
  • ... můj tip, kam určitě zajít na lov.

Co můžete za své příspěvky vyhrát?

Tentokrát to bude skutečně něco extra. Každý člen redakce přinesl z domova jednu použitou věc, kterou se rozhodl věnovat jako cenu. Nebojte se, nejsou to žádné blbosti, ale věci již nepoužívané. Ostatně vás se všemi věcmi v průběhu dne seznámím slovem i obrazem.

A co víc?

Dnes otvíráme diskuzi, ve které můžete samy nabízet své bazarové zboží, případně i obdarovávat ostatní čtenářky. Najdete ji zde: Bazárek!

Reklama