Krásné počasí vás jistě navnadilo k relaxaci. Není nic víc osvěžujícího, než si lehnout ven s dobrou knížkou. Co vám chceme doporučit?

Zlatá brána otevřená - 2. vydání
Agatha Christie

agPropuknutí kleptomanie ve studentské ubytovně není zrovna druhem zločinu, který by obvykle burcoval Poirotovu pozornost. Seznam ukradených a zničených předmětů, mezi nimiž byl stetoskop, staré flanelové kalhoty či bonboniéra, však detektivův zájem probudil, a tak si mohl Hercule Poirot poblahopřát k jedinečnému případu - k případu, který banálními krádežemi teprve začíná… a který končí skutky daleko vážnějšími a nebezpečnějšími.

Formát: 120 x 200 mm, 208 stran

Vydala Euromedia Group k.s., Knižní klub

Více ZDE.

Koupíte v knihkupectví nebo na www.bux.cz.

Co vidíme na obloze?
Stefan Seip

nPrůvodce po pozemské obloze, který je inspirací k tomu, abychom se častěji dívali vzhůru. Znovu a znovu lze na nebi objevovat zázraky přírody, zajímavé děje neživé přírody, nádherné fenomény, které zůstávají neobjeveny jen proto, že jen málokdy zakláníme hlavu.  Knížka doprovázená skvělými fotografiemi poskytuje praktické informace o orientaci na obloze, měře ní vzdáleností, pozorovacích pomůckách a probírá takové jevy, jako je zatmění Slunce a Měsíce, optické efekty, druhy oblaků, typy blesků, pozorování noční oblohy s hvězdnými mapkami pro jednotlivé měsíce a mnohé další.

Formát: 107 x 180 mm, 160 stran

Vydala Euromedia Group k.s., Universum

Více ZDE.

Koupíte v knihkupectví nebo na www.bux.cz.

Číslicové pohádky
Eva Bešťáková, Vlasta Baránková

ciMalá Jednička jde poprvé do číslicové školy a těší se, co všechno se tam naučí. V lavicích sedí samé číslice, ale největším překvapením je pan učitel Počítadlo – je vysoký, má dlouhé tenké nohy i ruce, na očích brýle, na hlavě klobouk s divnou vrtulkou a místo těla jen dřevěný rámeček se spoustou drátků a barevných kuliček! Ale je to moc hodný pán, který nejenže učí počty, ale umí o nich vyprávět i spoustu pohádek!

Bohatě ilustrovaná kniha volně navazuje na úspěšný titul Písmenkové pohádky. Děti se v ní hravou formou pomocí jednoduchých textů propojených s úkoly seznámí s číslicemi od jedné do dvaceti.

Formát: 200 x 290 mm, 88 stran

Vydala Euromedia Group k.s., Knižní klub

Více ZDE.

Koupíte v knihkupectví nebo na www.bux.cz.

Nejen květiny z korálků
Maria Angela Carlessiová

nejenMimóza, lilie, kvetoucí juka, kosatec, váza s kyticí, karafiát, náhrdelníky, oslík, ovečka, rozkvetlé stromy laděné do čtvero ročních období, podnos do kuchyně, korálkový betlém – tvorba z korálků nemá hranice a lze z nich vytvořit i originální trojrozměrné předměty.  Tato kniha odhaluje některá malá tajemství, jak bez velkého úsilí vytvořit pomocí několika nových technik navlékání korálků mnoho krásných kompozic. Zhotovení modelů je vždy popsáno jasně krok za krokem.

Formát: 170 x 240 mm, 128 stran

Vydala Euromedia Group k.s., Ikar

Více ZDE.

Koupíte v knihkupectví nebo na www.bux.cz.

Lorna Byrneová
Andělské poselství naděje

saIrská autorka Lorna Byrneová má od nejútlejšího dětství výjimečnou schopnost vidět anděly a komunikovat s nimi, jsou jejími stálými společníky a rádci. Českým čtenářům je dobře známá. Nesmírnou popularitu si získala jak její autobiografická kniha Andělé v mých vlasech, tak i volné pokračování pod názvem Schody do nebe. Ve svém nejnovějším díle Andělské poselství naděje se autorka jednoduchou formou obrací přímo ke čtenářům s výzvami a doporučeními, jak mohou oslovit anděly s prosbou o pomoc. Přitom poukazuje na nezastupitelnou úlohu správné výchovy dětí a vysvětluje například i to, jak můžeme v sobě probudit léčitelské schopnosti. Zdůrazňuje velkou sílu nejen modlitby a lásky, ale především naděje. Tu spatřuje v mladých lidech, u nichž rozpoznává touhu po spirituálním růstu, a právě v tom vidí možnost pro lepší budoucnost celého lidstva.

Vydala Euromedia Group k.s., Knižní klub

Více ZDE.

Koupíte v knihkupectví nebo na www.bux.cz.

Reklama