Máte doma zahrádku? Pěstujete květiny v květináčích? Patříte mezi obdivovatele skalky? Pak si nenechte ujít knížky o zahradě a pěstování, které vydává Euromedia Group k.s.,Knižní klub - více na www.knizniweb.cz

Hledáte inspiraci? Potřebuje vaše zahrada oživit?

Horká novinka o zahradě je tato knížka:

Andreas Bärtels: Dřeviny od A do Z Profesionální znalosti v kostce

knizniweb.czDřeviny vtiskují zahradě osobitý charakter. Teprve vhodné stromy a keře ji promění v jedinečný prostor pod širým nebem. Tato obsáhlá publikace obsahuje množství odborných rad a užitečných doporučení ohledně jehličnatých i listnatých dřevin.

Přehled více než 1500 druhů a kultivarů dřevin, jimž se daří ve středoevropských klimatických podmínkách. Nejdůležitější principy tvorby zahrady, nejlepší umístění a kombinace, možnosti využití dřevin v pergolách, živých plotech, u vody, v předzahrádce i nádobách, optické kompozice s výraznými akcenty. Profesionální tipy pro výsadbu včetně přípravy a zlepšení půdy, nároky na stanoviště i předpokládaný vzrůst stromů, ošetřování dřevin a správné techniky řezu.
Přes 800 fotografií a kreseb
Více na: http://www.knizniweb.cz/knihy/82002-dreviny-od-a-do-z.html

knizniweb.czChristopher Grey-Wilson: Skalničky
Obsažná encyklopedie skalniček, která uvádí nejen základní informace o rostlinách a jejich pěstování, ale i netradiční možnosti výsadby. Není nutné mít tradiční skalku, abyste se mohli těšit ze skalniček. Ve skutečnosti se tyto pěkně vybarvené malé rostlinky skvěle hodí do květináčů, okenních truhlíků a vyvýšených záhonů, úhelných kamenů moderních zahrad. Tento nový přístup dává půvabným skalničkám vyniknout.
Světově známý botanik a zahradník Christopher Grey-Wilson doporučuje zajímavé a snadno pěstovatelné rostliny pro nejrůznější zahradní partie jako jsou stinná místa, smíšená rabátka a patia.
Více na: http://www.knizniweb.cz/knihy/86890-skalnicky-nenarocne-rostliny-do-zahrad-i-nadob.html

knizniweb.czDorothea Baumjohann: Zahrádka pro každého
Publikace (z řady Květinové záhony/Gropper a Řez zahradních rostlin/Wolf) je zaměřena především na obecnou metodiku zahradní práce (kultivary rostlin jsou uváděny okrajově) a obsahuje vše, co člověk bez větších předchozích zkušeností s pěstováním rostlin potřebuje. Věcně podané užitečné informace jsou provázené názornými fotografiemi postupu popisovaných prací. Celkové pojetí publikace je moderní (např. doporučované druhy rajčat), praktické a uvedené pomůcky (opěry, zakrytí) jsou všeobecně dostupné (např. v OBI).
Vydala Euromedia Group k.s., Knižní klub
Více na: http://www.knizniweb.cz/knihy/82345-zahradka-pro-kazdeho-zahradniceni-krok-za-krokem.html

knizniweb.czRegina Engelke: Zahradničení s Měsícem
Barevná publikace (z řady Přírodní kámen, Léčivé rostliny, Řez stromů a keřů, Množení rostlin) se zaměřuje na zahradničení podle Měsíce - obsahuje základní informace o měření času, ekliptice, historii. Doporučuje, kdy je nejlepší sázet, jaké druhy se hodí dohromady, rozepisuje práce podle lunárního kalendáře a nechybí ani zahradničení podle jednotlivých měsíčních znamení.
Více na http://www.knizniweb.cz/knihy/81983-zahradniceni-s-mesicem.html

knizniweb.czJekka McVicarová Velká kniha o bylinkách
Autorka oživuje tradici kořenářství a vysvětluje, jak využít čerstvé bylinky doma, pro zdraví i v zahradě.
Kniha obsahuje sto nejoblíbenějších bylinek seřazených podle latinských názvů od A do Z. Jsou doplněny názornými fotografiemi, které ukazují, jak rostliny pěstovat ekologickým způsobem a jak vařit čerstvé byliny podle jednoduchých receptů, které vylepší chuť jídla a posílí zdraví. Publikace rovněž poskytuje vynikající tipy jak bez chemických prostředků připravit přírodní osvěžovače vzduchu i repelenty proti hmyzu.

Jekka McVicarová je uznávaná pěstitelka, za svou práci získala řadu ocenění a je označována za „královnu bylinek“.

Více na http://www.knizniweb.cz/knihy/107032-velka-kniha-o-bylinkach.html

Gropperová Helga: Květinové záhony od jara do podzimu - Zahradničení pro každého
Přehledná příručka (z řady Zahrádka pro každého/Baumjohann a Řez zahradních rostlin/Wolf) obsahuje základní zahradnické informace o zakládání záhonů a rady, co je potřeba předem zvážit vzhledem k nárokům rostliny na stanoviště (světlo, teplota, živiny), půdním poměrům, době květu apod. Rovněž si všímá, jaké jsou nejvhodnější a nejméně vhodné kombinace rostlin, přičemž bere do úvahy nejen praktické záležitosti (které rostliny navzájem prospívají a které se naopak nesnášejí, otázky přesazování a sklizně), ale například barevné sladění. Publikace je vhodnou pomůckou jak pro začátečníky, tak i ty, kteří už určité zkušenosti s prací na zahradě mají, ale rádi sáhnou po nové inspiraci.

  • Všechny knížky vydává Euromedia Group k.s., Knižní klub
  • K dostání u každého dobrého knihkupce a na www.knizniweb.cz
Reklama