Štve vás nepříznivé květnové počasí? Co takhle zalézt si doma s knížkou pod peřinu a připravit se na léto? Nachystali jsme pro vás několik tipů na knížky z internetového obchodu bux.cz, které se vám budou o prázninách hodit!

Netradiční procházky Prahou I
Stanislava Jarolímková

bux.czHistoricko-místopisný průvodce po Praze, určený nejen Pražanům, ale i návštěvníkům české metropole, kteří chtějí Prahu poznat z jiného úhlu. Nabízí 15 tematických vycházek po pamětihodnostech Starého města, Nového města a Vyšehradu, se řadou zajímavostí a zvláštností, které se v průvodcích mnohdy nevyskytují. Součástí knihy jsou mapky se všemi objekty, o nichž je v textu řeč, černobílé kresby zobrazující to, co už k vidění není, a unikátní fotografie zachycující domy či různé zdobné prvky, které nejsou běžně přístupné nebo které ke své škodě při dnešním životním tempu snadno přehlédneme.

Formát: 125 x 230 mm, 208 stran

Vydala: Euromedia Group k.s., Universum

Více na: http://www.bux.cz/knihy/128447-netradicni-prochazky-prahou-i.html

Koupíte v knihkupectví nebo na www.bux.cz.

Klobásy, párky a salámy
Nichola Fletcherová

bux.czTaké milujete opečené klobásky? Rádi v létě grilujete párečky? Víte, jaký je rozdíl mezi mortadelou, jelitem a chipolatou? Wurst, salami, saucisson, kiełbasa, merguez, banger, snag, boerewors – objevte svět lákavých klobás, párků, salámů a dalších masných výrobků. Na 300 barevných fotografiích vás seznámíme se specialitami jednotlivých zemí a oblastí. Připravte přátelům klobásové hody. Nechte se inspirovat více než 40 lákavými recepty z celého světa. Vyzkoušejte svou zručnost a pokuste se vyrobit domácí klobásy, salámy, jelita nebo chorizo...

Formát: 195 x 233 mm, 224 stran

Vydala Euromedia Group k.s., Ikar

Více na: http://www.bux.cz/knihy/133055-klobasy-parky-a-salamy.html

Koupíte v knihkupectví nebo na www.bux.cz.

Prostřeno! s VIP 2

bux.czBěhem podzimu a zimy 2012/2013 rozzářily obrazovky v dalším pokračování televize Prima family české osobnosti v roli šéfkuchařů. Ocitnete se ve společnosti herců, modelek, moderátorů, nositelek titulu Česká miss, zpěváků a zpěvaček, olympioniků, tanečníka, zubaře i kněze. Všichni vařili, smažili, pekli, pak prostřeli stůl a připravili zábavu pro hosty. A bylo opravdu co ochutnávat. Tentokrát přistoupili ke sporáku i moderátoři programu Jana Boušková s manželem Václavem Vydrou a jako kuchaři rozhodně nezklamali...

Formát: 170 x 235 mm, 232 stran

Vydala Euromedia Group k.s., Ikar

Více na: http://www.bux.cz/knihy/143045-prostreno-s-vip-2.html

Koupíte v knihkupectví nebo na www.bux.cz.

Houby do kapsy - sada s nožem
Bruno Tessaro

buxSada knížky a nožíku je skvělým průvodcem pro houbaře a vhodným dárkem pro milovníky houbaření. Zahrnuje fotografický kapesní atlas pro rychlé určení hub v terénu. Na 160 přehledných dvoustranách jsou ukázány charakteristické znaky druhu houby – například tvar klobouku, tvar a struktura třeně, konzistence, vůně a chuť dužiny. U každého druhu je uvedeno místo výskytu, období růstu a v případě jedlých hub kuchyňské využití. Nožík se štětečkem slouží k vyjmutí plodnice z půdy a k jejímu očištění.

Formát: 83 x 110 mm, 384 stran

Vydala Euromedia Group k.s., Universum

Více na: http://www.bux.cz/knihy/134845-houby-do-kapsy-sada-s-nozem.html

Koupíte v knihkupectví nebo na www.bux.cz.

Vraždění lazebnic
Vladimír Přibský

buxNa dvoře císaře Rudolfa II. na Pražském hradě je sadistickým způsobem zavražděna jedna lazebnice. Podezřelým se stane i císařův levoboček Julius, který se několikrát projevil jako uzurpátor a surovec. Případ má vyšetřovat velitel hradních trabantů hejtman Pablo Ortiz.  Následně dochází k dalším dvěma nápadně podobným vraždám služek. Vyšetřování choulostivého případu se začne zamotávat a ani hejtman Odtiž netuší, jaké tragické rozuzlení ho očekává na konci tohoto příběhu.

Formát: 125 x 200 mm, 168 stran

Vydala Euromedia Group k.s., Ikar

Více na: http://www.bux.cz/knihy/135533-vrazdeni-lazebnic.html

Koupíte v knihkupectví nebo na www.bux.cz.

Reklama