big-jedovata-houba-8F9-368501.jpgAby se podařilo knihu stáhnout z prodeje a postrestat její vydavatele, musí být prokázáno, že jejich cílem nebylo jen vydávat historický materiál, ale podporovat například neonacismus. To však v tomto případě není jednoduché. Ředitel Židovského muzea v Praze Leo Pavlát má na celou věc jasný názor.

„Mně se zdá, že vydávání antisemitské literatury nacistického Německa je zcela jistě atributem nacistického hnutí,“ uvedl pro ČT24. V komentářích na Databazeknih.cz se však objevují i pozitivní reakce, které knihu obhajují pro její odstrašující kontext.

„Knihu jsem pořídila... Pro dceru... Jednoho dne jí chci ukázat a říct, co se kdysi dělo, co se kdysi učily malé děti a co bylo špatně. Co by se dít znovu nemělo... Ta kniha není zlo. Zlo je, že před zlem zavíráme oči. Nepřipravujeme naše děti na to, že se s antisemitismem jednou setkají... S ním, rasismem, sexismem a dalšími -ismy. Naše děti jsou náš odkaz budoucnosti, pokud jim neukážeme, co bylo špatně... Vynoří se to znovu a ony nebudou vědět, jak s tím naložit a snáze podlehnou... Zopakují tak naše chyby a chyby našich předků,“ píše uživatelka ElfkaEleanor.

Reklama