Za necelý měsíc budeme slavit Mezinárodní den dětí, a pokud se chcete inspirovat v předstihu hezkým dárkem, přinášíme vám výběr knížek, který by mohl vaše potomky, vnuky, synovce či neteře potěšit.

Václav Čtvrtek, otec pohádkových postav jako je Rumcajs, víla Amálka či Křemílek a Vochomůrka, by oslavil 105. narozeniny a zároveň si připomínáme již 40. výroční od jeho úmrtí. Vydavatelství Grada k tomuto výročí vydala hned tři jeho knihy, Albatros na tohoto pohádkového velikána také nezapomněl.    

Pohádkové příhody kominíka Valenty

KominíkVáclav Čtvrtek

Vydavatelství: Grada

Dobrácký kominíček by málem upadl v zapomnění. Nenechte si ujít nové, jedinečně ilustrované vydání pohádkového vyprávění o kominíkovi, který kudy chodí, tudy nosí štěstí.

 

 

Čárymáry na zdi

Čáry maáryVáclav Čtvrtek

Vydavatelství: Grada

Obrázky mají velkou moc, a obzvlášť ty dětské. Přesvědčte se o tom ve znovuobjeveném pohádkovém příběhu. Co se všechno stane, když ožije křídový panák nakreslený na zdi mezi oknem a meruňkovým stromkem? Legendární tvůrce Rumcajse nebo Křemílka a Vochomůrky v půvabné knížce o oživlé malůvce na zdi odhaluje neviditelná kouzla ukrytá v dětské kresbičce.

Pohádková muzika

MuzikaVáclav Čtvrtek

Vydavatelství: Grada

Vypravte se díky této knížce plné kouzel na zámek knížat Hološveců z Perka! Zapomněly z něj odejít staré časy, proto se tu odehrávají podivuhodné věci. Potkáte tu vodníky, polednice, čerta, loupežníka, víly – a jako na každém správném zámku i tady žije strašidlo, které zatím marně čeká na vysvobození. Se všemi zapeklitými příběhy, v nichž hrají velkou roli kouzelné nástroje ze zámecké hudební komnatky, si musí poradit průvodkyně Terezka, učitel Josef a nezbedný žák Slavík. V zámku se totiž neustále děje něco proti fyzice...

 Česílkova vodnická knížka

cesilkova-vodnicka-knizka-mc-101f0f10401-m (2)Václav Čtvrtek

Vydavatelství: Albatros

V malém rybníčku v lukách pod městem Jičínem bydlí chytrý a dobromyslný vodník Česílko. Přečtěte si vyprávění nejen o něm, ale i o rozmarném knížepánovi, něžné rusalce Andulce, kapru Osmikiláčovi nebo panovačném vodníku Halamovi. Sedm krásných pohádek Václava Čtvrtka patří do zlatého fondu české literatury pro děti. Jeho příběhy jsou neodmyslitelně spojeny s ilustracemi Radka Pilaře, které nechybí ani v této knize.

Vincent a Bóďa - Dobrodružství v Benátkách

0034193980_Vincent_V (2)Martin Šinkovský    

Vydavatelství: Albatros                                                     

Víte, že vinařům pomáhá při práci vinný skřítek? Malý Bóďa tomu zpočátku nechce věřit, ale jednoho večera se o tom přesvědčí na vlastní kůži. O pomoc ho požádá vinný skřítek Vincent a vezme ho na jedno z nejkouzelnějších a nejtajemnějších míst na světě: do Benátek. Tak začíná zatím největší dobrodružství Bóďova života!

 

Audiokniha Já ještě nechci jít spát & Já chci taky do školy

0033541361_Jajeste_M-4 (2)Astrid Lindgrenová

Vydavatelství: Albatros

Poslechněte si hned tři veselé, prosté, ale kouzelné příběhy! Je to s Lassem trápení! Je mu už pět let, ale každý večer zlobí maminku: Já ještě nechci jít spát! Já chci taky sourozence, říká Petr rodičům a těší se, že si s ním užije spoustu radovánek. Ale ouha! Do rodiny sice přibude sestřička Lena, ovšem se stále křičícím miminkem není vůbec žádná zábava. Já chci taky do školy, opakuje Lena, když už je větší a z Petra je prvňáček. Vždyť tolik touží vědět, jak přesně to ve škole vypadá! Jak to vše dopadne?

Karel IV. Pán světa                                          

karel IV_pan svetaZdeněk Ležák

karel IVVydavatelství: Albatros

 

Karel IV., císař, imperátor, bojovník jako komiksový superhrdina v knize ilustrované talentovanými komiksovými kreslíři Jonášem Ledeckým a Matyášem Namaiem.

Hejkalka

hejkalkaPetra Martišková a Tereza Hieke

Nakladatelství: Brána

Od té doby, co se malá strašidlácká holčička Hejkalka narodila, běhá celé dny po lese, vyvádí různé lotroviny a les, do kterého se narodila, má prozkoumaný do poslední větvičky. Je totiž plný pokladů, ale nejsou to poklady ledajaké. Zdejší strážci totiž hlídají kouzelné bylinky. Jenže co všechno se může stát, když se bylinky dostanou do nepovolaných rukou? A co teprve, když se Hejkalka ocitne z rodného lesa rovnou u lidí? To potom musí spojit síly její věčně ustrašený kamarád Janek, sokol Protiva i všichni obyvatelé lesa, aby se ji pokusili zachránit a přivedli ji zpátky. Hejkalka přitom pozná cenu přátelství, naučí se pomáhat druhým a zjistí, že být jedinou Hejkalkou na světě není zase tak špatné. Ilustracemi vyzdobil Josef Quis.

Čtěte také:

Reklama