Také se vyhýbáte v knihkupectví oddělení s literaturou young adult? Jde o literaturu pro mládež. A pokud tedy zrovna nekupujete dárek pro své děti či neteře, nenapadne vás možná do jejich stránek vůbec nahlédnout. Že si ale čtením těchto knížek můžete příjemně omladit na duši, vám dokáže můj následující výběr z výše jmenované kategorie.

Nedávno jsem ulehla s chřipkou. Ne s nějakou virózou, co odezní za pár dní, ale fakt hnusnou a nepříjemně vlezlou chřipajznou. Nebavilo mě číst skoro nic. Až pak jsem si vzpomněla na komentáře, které se jednou objevily pod článkem s tipy na knižní dárky pro děti, kde mimo jiné stálo, že takovou knihu by si (čtenářky) s chutí také přečetly. A tak jsem to zkusila. A pár takových si půjčila.

JODI PICOULTOVÁ, SAMANTHA VAN LEEROVÁ - Láska mezi písmenky

Určitě se i vám někdy podařilo, že jste se zamilovala do nějaké knižní postavy a přála jste si, abyste ji mohla mít vedle sebe i v reálném světě. A přesně to se povede i hrdince knížky Láska mezi písmenky, která vymění svého počítačovými hry posedlého kamaráda Edgara za skutečného prince z pohádky Olivera. Na začátku to vypadá jako výhra pro všechny, ale vše se brzy začne komplikovat.

JODI PICOULTOVÁ, SAMANTHA VAN LEEROVÁ - Láska mezi písmenky

  • Proč to určitě zkusit číst: Vtipný, a přesto hluboký příběh vás donutí zamyslet se nad svým životem a nad tím, co je doopravdy důležité.

KIERA CASS - série knih Selekce

Každá obyčejná dívka sní o tom, že se stane princeznou. A jedné z hrdinek této knižní série se to povede. Velmi uklidňující, přesto napínavé čtení vám přinese tato série, která má mimochodem nádherné obaly. Začněte Selekcí, pokračujte Elitou a skončete s První. A pokud stále budete chtít víc, určitě sáhněte po Šťastně až na věky, kde se do tohoto světa ještě na chvilku můžete vrátit.

KIERA CASS - série knih Selekce

  • Proč to určitě zkusit číst: Krásný příběh o lásce a přátelství u královského dvora. Je snad potřeba dodávat více?

BARBORA JIŘÍČKOVÁ - Americké zápisky

Snila jste někdy o tom, jaké by to bylo, kdybyste studovala v zahraničí? Anně z Amerických zápisků se splní její sen a vyráží studovat do USA. Že to ale není jenom splněný sen a životní výhra a že všechno má i svoji stinnou stránku, ji ale brzy vrací do reality.

BARBORA JIŘÍČKOVÁ - Americké zápisky

  • Proč to určitě zkusit číst: Protože příběh je založen na skutečných zážitcích autorky, takže se můžete těšit na opravdovou dávku reality.

Co říci závěrem? Občas je dobré začíst se do něčeho jiného než obvykle. Vrátit se pár let zpět a prožít si nějaký oddychový příběh. Navíc za mě tyhle rozhodně lepší než klasická červená knihovna pro dospělé, po které má chuť člověk někdy sáhnout pro kousek romantiky :-)

Přečtěte si také:

Reklama