Jako první se s námi o své zlozvyky podělila čtenářka s nickem BastMetzli. Sama přiznává, že jich nemá málo a také není málo toho, co jí vadí na druhých. Posuďte sami...


Zřejmě každý má nebo měl nějaký ten zlozvyk. Já jich určitě nemám málo, to připouštím.
Jako dítě jsem si kousala nehty, nicméně jsem s tím přestala, sice už nevím jak, ale hlavně, že je to pryč. Mým nejhorším zlozvykem je asi způsob, jakým jím jablka a hrušky. Kolikrát sním ovoce komplet celé, tedy se vším - i se stopkou, jaderníkem, jádry a "bubákem". Prostě sedím u tv, jím a jím a najednou je jablíčko nebo hruška ve mně. Někde jsem dokonce četla, že 6 jadérek obsahuje denní dávku vápníku, takže když sním najednou pět jablíček, mám alespoň dostatečný přísun vápníku. Dalším mým zlozvykem je namáčení pečiva do guláše či polévky. Vím, že je to ve společnosti nevhodné, ale když mně to tolik chutná. :-) Jiné mé zlozvyky už s jídlem nesouvisí. Za příšerný zlozvyk považuji opravování výslovnosti některých vybraných slov. Nesnesu, když někdo řekne: mražák, moje ruky nebo datumy. Ježí se mi z toho chlupy a musím prostě mluvčího opravit. Za zlozvyk lze také označit můj způsob rovnání knih. Knihy se musí v knihovně rozdělit na poezii, prózu a drama a řazení knih musí být podle jejich výšky. Jakmile je kniha špatně zařazena, nemám daleko k zuřivosti.
Patřím asi k náročnějším lidem a nemálo věcí mi v chování lidí vadí. Nesnáším, když někdo při jídle srká, mlaská, přežvykuje jako kráva nebo jí s otevřenou pusou. Vytáčí mě, když někdo úmyslně cinká kovovým příborem o zuby, případně se šťourá vidličkou mezi zuby. Pro individua říhající přes celé náměstí nemám slov. Vím, že nikdo není dokonalý, ale něco prostě nepřekousnu.
Krásný den všem,

BastMetztli

Text neprošel jazykovou úpravou


 

Dnešním tématem jsou vaše i cizí zlozvyky, které vás štvou, nebo kterými naopak vy štvete své okolí.

  • Vadil vám na někom nějaký zlozvyk natolik, že jste kvůli němu vycouvaly ze vztahu, nebo ho dokonce ukončily?
  • Podařilo se vám nějakého zlozvyku zbavit? Jak jste to dokázaly?
  • Který zlozvyk vám u druhých vadí nejvíc?

Ty odvážné z vás, které se ke svým nepěkným návykům přiznají, nebo mi pošlou nějaký obzvláště pikantní, mají šanci na hezkou cenu.
Abychom si ke konci dne spravily chuť, budeme tentokrát soutěžit o druhý díl kuchařky Dr. Oetkera PEČENÍ S LÁSKOU, která obsahuje 52 rychlých a skvělých receptů na pečení. Autorka nejšťavnatějšího příspěvku ke kuchařce navíc obdrží jako dárek stylovou zavazovací zástěru od pražského kulinářského institutu.

Své příspěvky na téma dne 16. února 2011 můžete zasílat na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz .
Do předmětu napište heslo Zlozvyky.

 

Kucharka

Reklama