Děti dnes nemohou žít stranou moderních výdobytků civilizace, ale všeho moc škodí. Stanovte jim proto maximální denní limit pro sledování televize. Například u předškoláků by to nemělo být déle než hodinu. Batolata by před obrazovkou televizoru neměla zůstat déle než půl hodiny denně, a už vůbec ne na pravidelně. A stejné je to i s tabletem.

  • Sami jděte příkladem a najděte si čas na čtení.
  • K prohlížení a čtení knih veďte děti odmalička. Budou je tak považovat za přirozenou součást života.
  • Spojte čtení a prohlížení knih s příjemnou atmosférou.
  • Když dětem čtete, tak naplno, poutavě. Měňte hlasy, dělejte zvuky tak, aby to byla zábava.
  • Pokud je to možné, nechte děti vybrat, co si budou prohlížet nebo číst.
  • V obrázkové knize se zaměřte na to, co dítě právě zajímá. Není třeba držet se za každou cenu pořadí.
  • Udělejte kompromis. Co takhle nabídnout dětem knihy, které jsou interaktivní a se svými čtenáři mluví? Právě takové nabízí ve svém unikátním vzdělávacím konceptu Kouzelné čtení společnost Albi. O co přesně jde?

Pro mrňata i školáky
Kouzelné čtení je určeno dětem nejrůznějších věkových kategorií. Zaujme předškoláky i školáky - vždy záleží na konkrétní knize a tématu, kterých je nepočítaně. Od poznávání tvarů, barev, čísel nebo přírody, přes zpívánky, cizí jazyky nebo vyjmenovaná slova až po historii či zeměpis. I dospělí se tak často se zájmem pustí do čtení. Není ale čtení, jako čtení. Tohle je „kouzelné“.

Stará se o to elektronická tužka – čtečka speciálního kódu, který je ukryt přímo na stránkách knih. Stačí, když se tužkou lehce dotknete obrázku nebo textu. Na to se ozve příslušná informace, zvuk nebo hudba. Jednotlivé knihy ukrývají nejen nepřeberné množství informací, ale také zábavu - vědomostní či postřehové hry. Elektronická tužka má navíc i další doplňkové funkce. Díky vestavěné paměti ji můžete používat jako MP3 přehrávač nebo USB paměť. Tužka má také funkci pro záznam zvuku.

Jedna tužka, nespočet možností
Velkou výhodou je, že ke všem knihám z edice Kouzelné čtení stačí jediná elektronická tužka. A co víc – komunikuje i s dalšími produkty z této edice. Rozmluvit tak můžete například puzzle, globus nebo společenskou hru.
Díky speciální technologii mohou knihy plně využívat i děti v předškolním věku, které ještě číst neumí. Samy si tak mohou „přečíst" pohádku nebo se hravou formou učit. Všechny dovednosti si pak trénují v zábavných edukativních hrách, které knihy obsahují.

Co všechno z této edice je k mání? Nás zaujali například tyto produkty:
Glóbus patří na psací stůl každého školáka. Jenže se záhy okouká a sedá na něj prach. Ne tak svítící Glóbus od Albi, který je mluvící! Rozmluvíte ho pomocí elektronické tužky a dozvíte se tak mnoho užitečných a zajímavých informací o téměř 200 zemích světa. Prozradí vám důležitá fakta, hlavní města, něco o dané populaci, politické geografii a spoustu dalších informací. Nechybí ani zábavné hry a kvízy ve dvou obtížnostech, které ověří získané znalosti. Má 1 600 zvukových stop. Není tak divu, že získal letošní hlavní cenu v soutěži Hračka roku 2020!
5fae5e14bf718obrazek.png

Učit se anglicky je možné mnoha způsoby. Tenhle ale bude vaše děti bavit. Kniha My first English se nese v duchu celosvětově uznávané metody Helen Doron English, která učí cizí jazyk přirozeně a přitom se skvělými výsledky. V této knize se děti naučí pojmenovat věci a místa na farmě, u lékaře nebo třeba na oslavě. Kromě toho se naučí slovíčka použít ve větách, zazpívají si originální písničky a zahrají zábavné kvízy.
5fae5e34506a1obrazek.pngZpívá si vaše dítě rádo? V knize Zpívánky 2 pro děti od 3 do 7 let najde 12 oblíbených lidových písniček včetně barevných not, které si může samo přehrát pomocí Kouzelného piana. Na výběr mají ze dvou verzí – ve zpívané a instrumentální podobě. A nechybí ani jednoduchý kvíz. Kniha obsahuje 500 zvuků a textů.
5fae5ebf41c1cobrazek.png
Oblíbilo si vaše dítě slony? Pak se o nich může něco dovědět a naučit se o něm i písničku. Zábavná Minikniha Slon, kterou namluvili Tereza a Matouš Rumlovi, obsahuje přes 100 zvukových stop.5fae5e5fb1270obrazek.png

Zvířátka jsou mezi dětmi celkově oblíbená. Co takhle vypravit se do zoo? Na živo to teď nejde, tak alespoň s interaktivní mluvící dětská knihou Zvířátka v ZOO. Obsahuje přes 1 200 zvuků a textů. Zavede děti od 2 let do jedné malé zoologické zahrady, kde na vrátnici pracuje pan Votýpka. Pan Votýpka je velmi oblíbený u všech zvířátek v ZOO, a tak není divu, že když se blíží den jeho narozenin, zvířátka by mu ráda dala nějaký dárek. Jak to bylo dál? To se spolu s dětmi třeba dozvíte pod vánočním stromečkem… Stačí kliknout na stránku www.albi.cz.
5fae5ef25b7a8obrazek.png
5fae5dcb56badobrazek.png

Reklama