Moc hezký příspěvek přišel od čtenářky Knihovny, která za polibek dokonce zaplatila i pokutu. V jaké souvislosti? To se mimo jiné dozvíte po přečtení jejího příběhu.

Dobrý den Sašo a ženy-in.

Svatého Valentýna jsme doma neslavili a neslavíme ani dnes. Ale zato 1. května jdeme ven a hledáme rozkvetlý strom, pod kterým se políbíme. Zrovna loni, když jsme hledali strom, tak nám volala švagrová, že bude babičkou, tak to bylo ještě sladší a dojemnější.

Zvláštní je, že už malé dětičky rozeznají polibky svých rodičů. Když jsme byly malinké, tak k nám chodil náš tatínek 5.12. jako Mikuláš a vždy na konci návštěvy chtěl pusu. My ho nepoznaly, ale ta pusa byla od tatínka. To jsem vždycky rodičům pak sdělovala, že tatínek dává pusu jako Mikuláš!  Dodnes cítím, jak chutná pusa od mámy a vždy se mi to spojí s odchodem do školky či školy.

První polibek ten opravdový jsem zažila, když mě bylo náct se svou první láskou, která trvala několik let. Už si nepamatuji jak a kde? Možná při tanci, protože jsme tenkrát dost tančili (hlavně ploužáky).

Dokonce v té době jsme za polibek zaplatili i pokutu. To se taky mohlo za totáče stát. Kde? Na eskalátoru v metru, prosím. Líbali jsme se na jezdících schodech a nahoře na nás čekal dozorčí a vynadal nám, že jsme porušili řád přepravy a zinkasoval 40,-, představte si! My vyjukaní, zamilovaní zaplatili. Vystavil nám i bloček. Dodnes jsem žádný řád nečetla a dodnes nevím, jestli si z nás nevystřelil, ale rozhořčený byl tenkrát dost.

Další zlomový první polibek od mého muže proběhl na vycházce ve městě, kde vojančil. A to si pamatuji přesně: co jsem měla na sobě, jak chutnal a voněl. Samozřejmě mozek hned srovnává ústa, jazyk atd. s předchozí láskou. Byla jsem překvapena, že je to jiné a nějak divné. Ani mi nepřišel polibek lepší. Ale zvykla jsem si už, na hodně let, za žádná jiná ústa bych neměnila a polibek první lásky už je zastřen někde v oparu vzpomínek.

A další krásné pusinky jsou samozřejmě od mých synů, které mě pořád nabíjejí a utvrzují, že se máme rádi a vše má smysl.

Přeji Vám všem hodně pusinek od Vašich milých!
Knihovna

pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

____________________

Moc hezky jste to napsala, a jak už zmiňuji v úvodu, dostala mě ta pokuta za polibek na eskalátoru. To by si dnes revizoři přišli k pěknému balíku :)
Pěkný víkend plný polibků Vám přeje
Saša

Téma dnešního dne: (ne)Valentýnské polibky

  • Uznáváte svátek svatého Valentýna, nebo jste příznivkyní 1. máje?
  • A co samotný polibek?
  • Vzpomenete si na ten úplně první? (tedy ten „opravdový“)
  • Kdo vás ho učil?
  • A učila jste někoho i vy sama?

Nestyďte se a napište, vždyť láska není nic, za co bychom se měly stydět.

pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z vás odměním sladkým dárkem: bonboniérou Milka s pralinkami a k tomu ještě přidáme kafíčko: Jacobs Krönung.

milkaa

Reklama