Na zajímavou knihu upozorňuje čtenářka Hanula. Její autorkou je Alice Kuipersová a je to dílo, které přečtete jedním dechem: Život na lednici.

I ze vzkazů se dá sestavit kniha. Více v příspěvku čtenářky Hanuly...


K dnešnímu tématu asi nemám nic moc co říct, žádné vzkazy mě doma nečekají - dostávám vzkazy jen SMS - co jak, kam půjdeme, co je potřeba zařídit. atd.
Nicméně jedny vzkazy mě přece jenom dostaly - kniha.
Život na lednici - aneb velký příběh na malých papírcích.

Knihu napsala Alice Kuipersová a je to kniha, kterou přečtete velmi rychle - v jednoduchých vzkazech psaných na papírky nalepené na lednici se na pár stránkách odehraje rok lidského života se všemi obyčejnými hádkami, smířeními i zásadními prohrami.
Patnáctiletá Klára a její matka se doma míjejí - Klára trajdá venku jako všichni náctiletí, občas přespává u kamarádky a pálí za kluky, máma pracuje v nemocnici, kvůli jejím nočním směnám se obě nejsou schopné potkat ve společném bytě. A tak se k občasným žádostem o nákup jablek, vyřízení telefonického vzkazu či oznámení o tom, kdy kdo přijde domů, přidávají ještě vzkazy o chemoterapii a ozařování.

Nebudu dále nic prozrazovat, ale najděte si čas na tuto knihu a pak se možná zamyslíte nad svým životním postojem. Aspoň mně se to stalo - mám slzy v očích ještě, když si na tu knihu vzpomenu.

Hanula

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 22.1.2013: Lístečkové vzkazy

Příspěvky k tomuto tématu již nepište. Později odpoledne se dozvíte, kterou z přispěvatelek jsem odměnil bonboniérou Milka tender Wishes a stylovým diářem na letošní rok od Albi.

milka a diář

Reklama