kniha

Přinášíme vám několik zajímavých tipů na knížky, které by se vám mohly hodit na dovolenou. Knížky jsou z nabídky Knižního Klubu - více najdete na www.knizniweb.cz.

 

Strach milovat, Julie Buxbaumová

knihaEmily Haxbyové je třicet, pracuje u nejžádanější právnické firmy v New Yorku a může si dovolit byt na Manhattanu. Navenek úspěšná mladá žena ale pociťuje jediné: naprostou prázdnotu a vyčerpání. Její velká láska skončila nedávno rozchodem, v práci je vystavena obrovskému tlaku a sexuálnímu obtěžování a ke všemu ztrácí jediného člena rodiny, který jí kdy rozuměl, dědečka Jacka. Zdá se, že všechno se spiklo proti ní, že je pouhu hříčkou nepříznivého osudu - ale možná je chyba někde v ní. Musí se ponořit se hlouběji do minulosti a uvědomit si, co je v životě skutečně důležité. Emily se zvedá z úplného dna a snaží se zachránit, co se ještě dá.
Psychologický román s někdy až krutou upřímností vypráví příběh ženy, která se tolik bála milovat, až téměř ztratila vše, i sebe samu.

Ukázka z textu

„Je to proto, že není dokonalý? Protože nikdo není dokonalý.“
„Ne. Až na to pitomé obočí na něm není nic, co by se mi skutečně nelíbilo. Je skoro dokonalý,“ odpoví a pokrčí rameny.
„Když přijdeš domů a on tam je, jsi ráda, že ho vidíš?“
„Někdy, ale většinou si tak nějak přeju, aby šel pryč.“
„Kdyby potřeboval tvoji ledvinu, dala bys mu ji?“
„Ani za nic.“ Řekne to bez sebemenšího zaváhání.
„Kdybych já potřebovala tvoji ledvinu, dala bys mi ji?“ ptám se a využívám toho, že ona není ve stavu lhát.
„Stoprocentně,“ odpoví a dá se znovu do pláče.

 

Tisíce planoucích sluncí, Khaled Hosseini

knihaMarjam je pouhých patnáct let, když ji pošlou do Kábulu, aby se provdala za pětačtyřicetiletého Rašída. O necelých dvacet let později vyroste mezi Marjam a dospívající dívkou Lajlou ze sousedství silné pouto podobné vztahu matky s dcerou. Když se dostane k moci Tálibán, už tak neutěšený život se promění v zoufalý boj s hladem, krutostí a neustálým strachem. Láska však dokáže člověka pohnout k nečekaným skutkům a překvapivým hrdinstvím překonat i nesmírně bolestivé překážky. Druhý román Khaleda Hosseiniho přijalo světové publikum neméně příznivě než autorovu veleúspěšnou prvotinu Lovec draků.

 

Líbáš jako Bůh, Marie Poledňáková

knihaHelena Altmanová je sympatická profesorka francouzštiny a literatury na gymnáziu. Patří k oblíbeným pedagogům, díky zdravému nadhledu si rozumí se studenty i kolegy ve sborovně. Skutečně nepředvídatelné okamžiky ji však čekají v osobním životě. Rozvětvená rodina k tomu poskytuje dostatek příležitostí. Soužití v jednom bytě s bývalým manželem, úspěšným spisovatelem Karlem, problémy ovdovělé sestry Kristýny, manželské karamboly syna Adama i pozdní lásky babičky Alžběty - to všechno Helenu zaměstnává natolik, že jí na vlastní život a vlastní city jaksi nezbývá čas. A přesto jednoho dne přijde to, co obvykle přichází, když už jsme na sny rezignovali. Helena se za dramatických okolností seznámí s lékařem záchranné služby Františkem. A úplně normálně a naplno se zamiluje! Začíná bouřlivý příběh plný vášně, rozchodů a návratů, v němž zamilované dvojici komplikují vztah jak partneři, tak další členové rodiny.

 

Deník (všeho) schopné ženy, Zita Marinovová

knihaAutorka o sobě a o své knize řekla:
„Dobrými přáteli jsem označována jako česká Carrie Bradshaw. Když o mně hovoří nepřátelé, používají zcela jiná přirovnání, ale takový už je život.
A ten můj je opravdu bohatý... zvláště na zážitky, které mohu prožít snad opravdu jen já. S odstupem času jsou z nich pak sice veselé historky, kterými bavím kamarádky a kterými chci teď pobavit i všechny čtenářky, ale z některých mě mrazí v zádech, z jiných zase píchá u srdce... A já pořád ještě nevím, jestli jsem skutečně schopná úplně, ale úplně všeho!“

 

Malé ženy, Louisa May Alcottová

knihaRomantická Meg, nezkrotná Jo, nenápadná Beth a rozmazlená Amy. Čtyři sestry, které musejí čelit stesku po tatínkovi, který bojuje v občanské válce, chudobě či vážné nemoci, ale hlavně svým vlastním ambicím, tužbám a malým nectnostem. Čtyři dívčí hrdinky, jež postupně dospívají, zakládají vlastní rodiny a poznávají velké lásky, velké smutky, všední strasti i nevšední krásy života. To jsou proslulé Malé ženy, které se již po generace zapisují do srdcí stále nových čtenářů nejen v Americe, kde si získaly status rodinné klasiky a věčného bestselleru.
Tento nový překlad poprvé po více než sto letech představuje českým čtenářům Malé ženy v kompletní nezkrácené podobě včetně druhého dílu, jenž sleduje další osudy sester Marchových.

 

Na Větrné hůrce, Emily Brontëová

knihaSlavný romantický a dramatický román Emily Brontëové se odehrává v tajuplném prostředí samoty uprostřed mokřin, kam přichází nový nájemce, aby nečekaně prožil strašidelné noční dobrodružství a začal pátrat po osudech nevlídných a drsných obyvatel usedlosti. Objevuje příběh, na jehož počátku stojí nenaplněná láska, cit, jenž jako zhoubný oheň spálil duši a zanechal v ní jenom pustošivou nenávist a celoživotní touhu po pomstě. Heathcliffova neukojitelná krutost po léta ničí životy lidí z usedlosti, pak ale láska, kterou nelze řídit rozumem, znovu zasáhne do osudů hlavních hrdinů.

Reklama