Chci vám popsat jeden nevšední zážitek. Odehrál se jednoho pozdního odpoledne po mém návratu ze zaměstnání. Hlavní roli v něm hrála půl roku stará fenka labradorského retrívra, kterou mi svěřil kamarád po dobu své dovolené.

Zabývám se výpočetní technikou. Proto mě zaujala kniha od nakladatelství Computer Press „Vypalujeme DVD“. Dlouho jsem se na ni těšil a přiznám se, že okamžikem jejího nákupu bylo předem rozhodnuto o večerním programu. Bohužel se vše událo poněkud jinak.

Dorazil jsem sice domů, ale než jsem se zul, volal kamarád, že má problém s autem a potřebuje ho odtáhnout do servisu. Nebylo zbytí, kniha musela počkat.
Tady se v mém příběhu objevuje v roli zvídavého psa fenka Jeena. Čekala mě hned na zápraží a náležitě projevovala radost z mého příchodu. Netušila však, že se naše jinak hodinová procházka smrskne do deseti minut a já se vypařím na další hodiny pryč. To se taky bohužel stalo.

Vrátil jsem se domů za hodinu a půl. Otevřel jsem vstupní dveře a bylo mi do breku. Moje svěřenkyně, rozladěná mým odchodem mi dala za vyučenou. Ležela spokojeně v pelíšku a spinkala. Pravděpodobně nemohla usnout, protože si před spaním vzala do pelíšku nějaké to čtivo. Ano, tušíte správně. Igelitová taška, položená na komodě, byla slabou ochranou. Kniha, na kterou jsem se celý den těšil, ležela všude kolem pelíšku, ve kterém si spokojeně podřimovala. To nádherně spinkající štěňátko se nenechalo rušit ani mým úklidem zubožené knihy. Myslel jsem, že si z posbíraných listů knihu složím. Bohužel jsem některé kapitoly nenalezl. Jak jsem v příštích dnech na našich procházkách zjistil, kniha se jí moc líbila. Doslova k sežrání.

Závěrem chci říct, že kniha byla s drobnými problémy po třech dnech strávena a dodnes si myslím, že se jednalo o výchovný projev, srovnatelný s hubováním mé manželky po mém pozdním návratu od některých zákazníků.

josef.net.

Děkujeme za milý příběh. Pokud máte i vy něco vtipného, veselého, dojemného ... zkrátka cokoli, co vás zahřeje u srdíčka, nebo na co nemůžete zapomenout, napište nám na redakce@zena-in.cz a podělte se s ostatními.

Pokud si ale zrovna nemůžete na nic vzpomenout, a přesto byste rádi zkusili něco napsat, zapojte se do dnešní hry. V článku TADY se dozvíte více a můžete svou fantazii popustit pořádně z uzdy.

Na všechny Vaše příhody, příspěvky a maily - veselé i smutné se těší dnešní editorka Jarka Machálková - Meryl. :o)))