Tlak pod ohryzkem, pocit cizího tělesa v hrdle, které nelze spolknout, až po nepříjemné škrcení.  Prodělali kompletní vyšetření s negativním výsledkem. Příčina, proč knedlík stále vězí v krku a znepříjemňuje jim život, se nenašla.

krk

Volala mi kamarádka, že se chce se mnou sejít a něco se mnou probrat. Do telefonu mi nechtěla říct nic konkrétního, ale její hlas zněl sklesle. Vždycky mi byla dobrou vrbou, a tak jsem jí chtěla oplatit „službu“ a vyslechnout její trápení.

„Holka, já mám asi raka.“
„Co to povídáš?“ zatrnulo mi.
„Už měsíc mám pocit, jako bych měla knedlík v krku, který nejde spolknout. Škrtí mě to pod ohryzkem. Ráno je to dobré, ale postupem dne se to zhoršuje. Mám sucho v krku a jako by se mi změnil hlas. Předtím jsem měla nějakou angínu, tak jsem si myslela, že je to od toho, ale angína přešla a knedlík v krku zůstal. Je to strašně nepříjemné.“
„A byla jsi u doktora?“
„No právě. Byla a nic mi nenašli. Krev, sono, výtěry, vyšetření štítné žlázy. Všechno negativní.“
„Tak co šílíš? Jsi zdravá a takhle mě lekáš.“
„Ale nějakou příčinu to přece musí mít. Nechci být za hypochondra, ale potřebovala jsem se někomu svěřit.“
„Třeba je to ze stresu, poslední dobou toho na tebe bylo moc,“
snažila jsem se najít nějaké řešení.

Nevím, jestli ji to nějak uklidnilo, ale slíbila mi, že bude dál pátrat po příčinách svého trápení a dá mi vědět.

Nedalo mi to a mrkla jsem na internet. Kupodivu jsem našla rozsáhlou diskuzi na téma „Tlak v krku“ a překvapilo mě, kolik lidí trápí podobný, ne-li stejný problém. Popisovali tam naprosto shodné příznaky.

Tlak pod ohryzkem, pocit cizího tělesa v hrdle, které nejde spolknout, až po nepříjemné škrcení. Většina diskutujících prodělala kompletní vyšetření s negativním výsledkem. Příčina, proč knedlík stále vězí v krku a znepříjemňuje jim život, se nenašla.

Pak se do diskuze připojil čtenář, který začal pátrat sám a objevil možnou souvislost mezi „knedlíkem“ a krční páteří. Mezi čtvrtým a šestým obratlem vedou z míchy nervy, které „se starají“ o krk, žlázy v krku, nos, hlasivky, jícen. Nechte si udělat rentgen krční páteře a možná najdete původce svého trápení!

Hned jsem to za horka volala kamarádce a jsem zvědavá, jak dopadne.

Reklama