Od porodu dcery Nikoly uběhlo teprve šest týdnů a Igor už svou manželku tlačí do toho, aby si pořídili druhé dítě. Narození holčičky ho totiž zklamalo. Chce mít co nejdřív syna, se kterým bude jezdit s auty, chodit na fotbal a podle jeho slov se i spolčovat proti Tereze.

bab.jpg
Foto: Shutterstock

„Když jsem přišla z ultrazvuku s tím, že je to holka, manžel se ani nepokusil skrýt své zklamání, dokonce na mě byl několik dnů protivný, jako by to snad byla moje vina. Potom se trochu uklidnil, protože mu došlo, že to nebyl jeho jediný pokus,“ tvrdí Tereza.

Těhotenství své ženy ovšem s ohledem na to, že čekala holčičku, nijak neprožíval a ani po porodu se neradoval tak, jak si Tereza představovala. Nepřestal mluvit o chlapci, a dokonce na něm chtěl začít hned pracovat.

Musela jsem mu vysvětlit, co je to šestinedělí a že mi lékařka doporučila začít se sexuálním životem až po něm, až se všechno pořádně zahojí a budu se na to cítit. Jenže já se na to necítím ani po šesti týdnech. A to nemluvím jen o sexu, ale i o dalším mateřství,“ říká Tereza.

Ta se chce soustředit na dceru, dát jí všechno, co potřebuje a o druhé dítě by se chtěla začít snažit až tak za dva nebo za tři roky. Skoro celé těhotenství jí bylo špatně a nedokáže si představit, jak by s nevolnostmi skloubila péči o další malé miminko. Navíc si chce užít, dokud je dcera malá a netříštit svou pozornost mezi dvě děti.

„Všechny argumenty jsem manželovi samozřejmě řekla, ale on je nechce respektovat. Je na mě naštvaný, protože mu prý odpírám syna a stejně jsem si prý tajně přála holku, abychom na něj byly dvě. Na tom mít druhé dítě mě děsí i skutečnost, že kdyby se podařil kluk, bojím se, že by mu manžel oproti dceři strašně nadržoval a holčičky by si vůbec nevšímal,“ vyjadřuje Tereza své obavy.

Zdroje: respondentka Tereza

Čtěte také:

Reklama