Notýsky na logopedii, to taky znám. A kdo je nosil? To ví čtenářka marde.

Dovedu si představit, jak synové „drnčeli“. Moc děkuju za příspěvek.


Dobrý den,

když synové chodili do školky, tak si paní učitelka všimla, že dva z nich lehce ráčkují a poslala nás na logopedii. Kluci se docela těšili. Byli zvědaví, co je čeká. Každý si pořídil notýsek na slovíčka. Paní logopedistka jim tam při každé návštěvě zapisovala slovíčka, která si měli doma natrénovat a příště předvést, jak byli pilní. Ze začátku jim dělalo trochu potíže, když místo r měli říkat d. Poctivě jsem s nimi trénovala a drnčela a oni mezi sebou tak trochu soutěžili, kdo bude lepší. Při další kontrole si je paní logopedka vyzkoušela a za dobrou přípravu jim pokaždé dávala obrázek k nalepení do notýsku nebo jim tiskátkem nějaký natiskla k vybarvení.

Moc dlouho jsme tam chodit nemuseli. Logopedistka byla starší, ale zkušená paní, která to s dětmi uměla. Byla přísná, ale ještě dnes si na ni někdy s úsměvem vzpomenou.

Hezký zbytek dne

marde

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Tématem dnešního dne je: Ráčkování a jiné vady řeči.

  • Máte nějaké zkušenosti s vadami řeči?
  • Chodily jste vy nebo vaše děti na logopedii?
  • Pobavilo vás něco v souvislosti s tímto tématem?
  • Vymýšleli jste jména pro děti, aby tam nebylo R a Ř?

Prosím, příspěvky už neposílejte. Kolem 16. hodiny se dozvíte, kdo z vás za svůj příspěvek získá balíček, kde je: kniha Byla jsem svědkyní vraždy ze cti (N. Apfeldová), diář Albi a francouzská manikúra od AVONU.

racko

Reklama