Klorane, francouzská dermokosmetická značka vlasové péče, letos slaví své krásné kulatiny. V 50 letech už by to mohla být „babička“, ale rozhodně na to nevypadá. Jde stále z dobou, přináší každoročně nové produkty, patenty a inovovaná složení, zachází dál i v oblasti ochrany životního prostředí a trvale udržitelného rozvoje.

KLORANE

KLORANEKLORANE se zrodil v krásném prostředí mýtických 60. let. V období plném radosti ze života a bezstarostnosti, revolty, minisukní a Beatles. Daleko od běsnění a ruchu tehdejší doby, v Castres, na jihozápadě Francie, mladý lékárník Pierre Fabre popoháněný odvahou, vitalitou a vášní k rostlinám, kupuje malou značku Klorane na výrobu mýdel. Od této chvíle bude tento vizionář bez přestání koncipovat přípravky čerpající z rostlinného bohatství.

Jeho krédem se stane inovace a příroda jeho prvním dodavatelem. V roce 1966 uvede na trh první šampon s výtažkem z heřmánku určený pro blond vlasy a éra KLORANEdermokosmetiky může začít. KLORANE zanedlouho ovládne francouzské koupelny a získá si rychle pozici nezbytného kroku pro krásné vlasy. Následuje šampon s chininem při vypadávání vlasů (1968) nebo suchý šampon s výtažkem z kopřivy (1971), který se dodnes těší obrovské popularitě. Postupně přicházejí na řadu další a další šampony a také přípravky péče – balzámy, masky, spreje a krémy bez oplachování. Dalším významným datem je rok 1994 – založení Institutu KLORANE, firemní nadace pro ochranu a valorizaci rostlinného dědictví.

KLORANEKlorane slaví 50 let. A před sebou má ještě spoustu kroků ke kráse, které čekají na své odhalení.

Přípravky KLORANE jsou k dostání exkluzivně v lékárnách.

KLORANE

1) 1966 – 1. šampon Klorane s heřmánkem pro blond vlasy.

2) 1968 – Šampon s chininem při vypadávání vlasů.

3) 1971 – první suchý šampon Klorane s výtažkem z kopřivy. O šest let později se jej prodá rovný milion kusů.

4) 2015 – zatím poslední novinka značky Klorane – Šampon s esenciálním výtažkem z oliv pro zralé vlasy.

Klorane

Reklama