Hitem poslední doby se stal klobouk typu trilby. Na první pohled působí velmi klasicky až fádně. Ale stačí si ho vzít na hlavu a z nevýrazného klobouku se stane opravdu elegantní a velmi moderní módní doplněk, který má ohromný šmrnc a sluší i ženám.

klobouk trilbyJedním ze základních typů moderních klobouků je trilby. Trilby je charakteristický tím, že má relativně úzkou, oválnou krempu, která vpředu směřuje mírně dolů a v zadní partii je ohnutá nahoru. Koruna klobouku (výška) je poměrně nízká a je zdobena stuhou.

Klasický trilby se vyráběl z vlněné nebo kožešinové plsti, ale vlněné či tvídové varianty jsou stejně oblíbené. Celkově působí trilby menším dojmem, než klasické klobouky, proto ho mohou nosit i ženy.

Jak ho nosit?

klobouk trilbyMůžete ho „posadit“ více do čela, nebo posunout směrem k temeni (a tím mít „frajersky“ odkryté čelo nebo ofinu), elegantně působí na stranu, ale někomu může slušet i „naražený“ až na uši jako hučky 20. let. Záleží jen na vás, jak se v něm budete cítit. Protože se jedná o relativně „malý“ klobouk, není dominantní částí outfitu a nepřitahuje přehnanou pozornost. Prostě působí tak, jak má – jako elegantní, samozřejmý módní doplněk.

Díky neutrální barevnosti je maximálně univerzální a umožňuje libovolné kombinace barev na ostatním oblečení.

Klobouky typu trilby sluší mužům i ženám a může být elegantním a nenásilným doplňkem vašeho jarního oblečení.

klobouk trilby

Zdroj: Sekora.cz

Reklama