Klobouk dolů! nebo také Bumbaris Paris je název projektu na podporu nemocných rakovinou a jejich blízkých. Přestože byl oficiálně zahájen teprve před dvěma měsíci, 4. prosince loňského roku, povědomí o něm se šíří rychlostí blesku a řady jeho příznivců se neustále rozšiřují.

Symbolem projektu Klobouk dolů!, jehož autorem je osmadvacetiletý Honza, který si sám rakovinou prošel, je pokrývka hlavy. Ta byla námětem děl českých umělců, jejichž výstava oficiálně projekt zahájila, stejně jako darem známých osobností, které projekt podporují. Do projektu se zapojili Anna K., Anna Šišková, Dara Rolins, Ivana Chýlková, Otto Klempíř z J.A.R. a řada dalších. Darované čepice, stejně jako umělecká díla z nich, budou tento rok vydražena a výtěžek věnován na výstavbu multifunkčního penzionu pro onkologické pacienty a jejich blízké. 

 

Asi nejviditelnějším hitem a zároveň symbolem projektu jsou čepice s logem BP, které si můžete koupit na stránkách www.bumbarisparis.org a ve studiu Tribo (Lidická 8, Praha 5). Od začátku projektu se jich prodalo neuvěřitelných 850 kusů! Současnou limitovanou kolekci čepic s maskáčovým designem už brzy doplní další z dílen předních českých i zahraničních návrhářů.

 

Novinky a další informace k projektu Bumbaris Paris jsou pravidelně aktualizovány na uvedených webových stránkách. Nově si tam můžete zdarma stáhnout i skladby českých kapel ve formátu mp3. Zaposlouchejte se do romantických i drsnějších melodií The Prostitutes, Southpaw, Moimir Papalescu & The Nihilists, Bruno Ferrari a dalších hvězd českého alternativního hudebního nebe a staňte se bojovníky naší armády.


Tolik tisková zpráva. K tomu lze jen dodat, že způsob, jakým se autor projektu vyrovnal se svojí drsnou nádorovou zkušeností, vážně zaslouží dát "klobouk dolů"...

 

A teď překvapení - soutěž VĚŘTE-NEVĚŘTE právě začíná!! Pokud nevíte, o co jde, přečtěte si to TADY.

Co myslíte, je tohle pravda nebo ne???

 

1. I když je literární styl dvou velkých francouských spisovatelů, Francoise Rabelaise a Jeana Racina, na míle vzdálený, ve skutečnosti byli ti dva dobří přátelé a vypili spolu nejednu láhev vína.


2. Lucemburská i litevská vlajka mají stejné barvy jako vlajka České republiky.


3. Ve svém balónu, plněném teplým vzduchem, se jako první vznesli do vzduchu bratři Jacques Étienne a Joseph Michel Montgolfierové. Stalo se tak v roce 1783.


4. Zemí, která se rozlohou nejvíce podobá České republice, je Panama.

 

5. Slavný spisovatel Ray Bradbury, představitel psychologického směru žánru sci-fi a autor takových děl, jako je Marťanská kronika a 451 stupňů Fahrenheita, byl za své zásluhy krátce po své smrti in memoriam vyznamenán Řádem Britského impéria.

 

Tak to je všechno, teď už záleží jen na vašem úsudku...

Reklama