V otevřeném dopise, který publikovala ve více než 40 předních světových titulech vyzvala všechny zúčastněné strany leteckého průmyslu, aby se spojily ve snaze o udržitelnější budoucnost letectví. K této příležitosti slavnostně uspořádala oslavy na letišti Amsterdam Schiphol, kde zahájila i odpočítávání 100 dnů před oficiálními narozeninami této letecké společnosti, která byla založena 7. října 1919.

Dne 7. října 2019 se KLM stane první leteckou společností na světě, která od svého založení funguje 100 let stále pod svým původním názvem. Zakladatel letecké společnosti KLM Albert Plesman si tehdy kladl jediný cíl – umožnit létání dostupné pro všechny. KLM dosáhla stoletého milníku díky tomu, že se zavázala k využívání příležitostí, přijímání výzev, propojení s uměleckými pracovníky a přijímání nových technologií.

První Dreamliner B787-10 v Evropě

Zahájení oslav spojila KLM s příletem prvního Boeingu 787-10 Dreamliner. Společnost Boeing ho dodala 30. června jako první letadlo tohoto typu v Evropě. KLM nyní provozuje již 13 Boeingů 787-9 Dreamliner, nyní však do své letecké flotily zařadí i nejnovější model B787-10, který je o něco delší a je výrazně úspornější, zanechává nižší uhlíkovou stopu. Celkem bude KLM disponovat 28 letadly Dreamliner. Program obnovy letadel je důležitým prvkem k dosažení ambiciózních cílů udržitelnosti. Informace o tomto typu Dreamlineru naleznete ZDE

Nabídka konceptu CO2ZERO zdarma

Prezident a generální ředitel společnosti KLM Pieter Elbers dodal: „Podnikatelský duch KLM a snaha o inovace hrály v uplynulých sto letech průkopnickou roli v leteckém průmyslu. Naše sté výročí je pro nás příležitostí, jak znovu potvrdit závazek vůči našim ambicím – stát se inovativní, efektivní a nejefektivnější evropskou leteckou společností, která je zaměřena primárně na zákazníky, s hluboce zakořeněným odhodláním vyřešit výzvy, které před námi stojí. Od dnešního dne budeme sdílet se všemi konkurenty naše osvědčené postupy a nástroje, vše, co jsme se doposud dozvěděli o udržitelnosti. Konkurenci bereme jako prospěšnou, ale ne pokud jde o udržitelný rozvoj v letectví. Počínaje dnešním dnem nabízíme všem leteckým společnostem náš program kompenzace emisí CO2ZERO zdarma, bez značek KLM. Na oplátku vyzýváme ostatní, aby se k nám připojili a podělili se o své osvědčené postupy ve prospěch udržitelnější budoucnosti.“

Oslavy v České republice

Sto let KLM Royal Dutch Airlines v České republice odstartovala soutěž o okamžitý odlet KLMPack & Go, kterou místní pobočka uspořádala v pátek 21. června. Stačilo přijít v daný den na avizované místo na pražském Andělu a po registraci být vylosován. Dva soutěžící vyhráli cestu pro dva s odletem z Letiště Praha ten samý den do Amsterdamu a další dvojice letěla do Karibiku na ostrov Aruba!

KLM Pack & Go se nesla v holandském stylu, hrála se hudba holandských DJů, podávaly se sýry a nechybělo ani pivo Heineken. Návštěvníci si mohly prohlédnout minivýstavu historických plakátů KLM, ze kterých nejstarší byl z roku 1928. Akci moderovala Zorka Hejdová. Partnerem KLM Pack & Go bylo Letiště Praha. Kampaň před akcí probíhala v rozhlasových stanicích, deníku Metro a na Facebooku. Na video z akce se můžete podívat zde:


 
Více informací o iniciativě „Fly Responsibly“, včetně videí a novinek naleznete na FLYRESPONSIBLY.COM

Více na KLM.CZ

Reklama