Kontrola velikosti příručních zavazadel pomocí AR využívá průhledný, virtuální kufřík od KLM, který ukazuje povolené velikosti pro příruční zavazadlo* na palubě. AR technologie umožňuje umístění virtuálního obrázku do reality a interaktivně ho využívat. Usnadňuje tak cestujícím měření svých zavazadel z pohodlí svých domovů. Kontrola zavazadel je dostupná v KLM aplikace pro uživatele Apple iOS.

Jak vše reálně funguje můžete vidět na videu zde:


 
Další AR iniciativy od KLM

Tato užitečná nová služba následuje další úspěšné iniciativy od KLM, jako například 360° pohled do Dreamlineru v KLM aplikaci. KLM Houses App také spustila novou AR aplikace. Za užití iOS11 je možné si projít příběhem domu č.98 Anthonyho Fokkera přes rozšířenou realitu! Klikněte na modrou ikonu letadla a leťte společně s různými Fokkerovými modely letadel.

KLM App hlásí miliony stažení

KLM aplikace již má na kontě miliony stažení a více než 100 000 každodenních uživatelů. Alespoň 70 % uživatelů je do ní přihlášeno permanentně a užívá ji několikrát měsíčně. Aplikace je navržena tak, aby zajišťovala pohodlí před, během a po cestě.
5ba25957a6e76obrazek.png

AR kontrola zavazadel byla přidána do již existujících funkcí KLM aplikace, které zahrnují nejnovější informace o letech, rezervaci letů, online check-in, stahování palubních lístků nebo rezervaci konkrétních sedadel. Aplikace byla rovněž spuštěna v tzv. Airport Map, digitální mapě minimálně 24 různých letišť umožňující cestujícím rychlou a snadnou orientaci. S „Milestones“ (milníky) mohou zákazníci zjistit více informací a tipů vzhledem k jejich osobní letové historii s KLM. Kdyby měl být let ze Schipholu významně zpožděn, mohou si uživatelé digitálně vyzvednout poukaz na jídlo. Aby toho nebylo málo, aplikace umožňuje přebookovat let i samotným cestujícím.
5ba2594a72769obrazek.png

*Maximální rozměry jednoho kusu příručního zavazadla jsou 55 x 25 x 35 cm. V Business Class si můžete vzít 2 taková zavazadla. Rozměry zahrnují i rukojeti, příp. kolečka. Do všech letů od KLM si také můžete vzít příslušenství. Za příslušenství je považována malá příruční taška, kufřík, notebook, fotoaparát, deštník a podobné předměty, které jsou menší než 40 x 30 x 15 cm. Dohromady musí vaše příruční zavazadla vážit maximálně 12 kg v Economy Class nebo 18 kg v Business Class.

Reklama