Na pravidelnou linku Praha – Amsterdam nasadí KLM své nejmenší letadlo typu Embraer 175, které disponuje kapacitou 88 osob. Do Prahy poprvé přilétne 4. května v 10:40 a odlétat bude v 11:15. Zpočátku společnost očekává primárně zájem cizinců, kteří v České republice po vypuknutí epidemie koronaviru zůstali a již se nemohli vrátit domů. Zároveň se očekává, že těchto letů mohou využít firmy za účelem vyslání svých zaměstnanců do zahraničí nebo na služební cesty. Očekává se, že turistických cest bude zpočátku méně.
5eafdcb31d771obrazek.png

Opatření na palubě letadel KLM a na Letišti Václava Havla Praha

Na palubě letounů letecké společnosti KLM zůstává prioritou striktní dodržování hygienických podmínek. Před každým odletem jsou všechna letadla důkladně vyčištěna a vydezinfikována. Každé letadlo je rovněž vybaveno systémem filtrace vzduchu, který pravidelně obměňuje a odstraňuje více než 99,999 % virových a bakteriálních kontaminantů ve vzduchu. Cestujícím je na palubě každého letadla k dispozici dezinfekce.

Na Letišti Václava Havla Praha platí již několik měsíců celá řada ochranných opatření, probíhá například pravidelná dezinfekce prostor terminálů a po letišti je rozmístěno přibližně 250 stojanů s dezinfekcí, kterou využívají cestující i zaměstnanci. Po celém letišti pokračuje také rozsáhlá informační kampaň, všichni cestující jsou upozorňování na dodržování rozestupů a na povinnost zakrytí nosu a úst i v prostorách letiště. Pokud cestující, kteří přilétají do České republiky roušku, respirátor či alespoň šátek nemají, obdrží ji v tuto chvíli na příletu od letištních zaměstnanců zdarma.

Pro zajištění maximální bezpečnosti pro cestující i palubní personál, byla nabídka služeb a stravování v rámci letů se společností KLM výrazně omezena a zjednodušena. Na dálkových letech budou zavedena i další opatření. Například, některá sedadla v letadle jsou cíleně blokována a mezi cestujícími je tak vytvářen bezpečnostní odstup minimálně 1,5 m. Aby se omezilo další šíření koronaviru, přistoupily aerolinky KLM k dalším opatřením, která by měla eliminovat zdravotní riziko na palubě letadla. V rámci letů z Amsterdamu do Kanady, Singapuru a Jižní Koreje jsou cestující fyzicky pozorováni, případně jsou podrobeni kontrole tělesné teploty. V rámci letů do vysoce rizikových zemí jsou cestující povinni vyplnit formulář zdravotní prohlídky.

Při letech menšími letouny, jako je zmiňovaný Embraer 175 na lince Praha – Amsterdam, bude bezpečnostní odstup zajišťován výběrem sedadel přímo při check-inu. Dále budou cestující vyzváni, aby dbali pokynů palubního personálu.

Flexibilní změny letenek

S ohledem na výjimečné okolnosti, jež vyvolala krize související s koronavirem a nemocí COVID-19 je společnost KLM nadále plně připravena pomoci svým zákazníkům změnit jejich cestovní plány. Cestujícím, kteří si zakoupí letenku, nabízí KLM následující možnosti:

  • flexibilní změna data jejich cesty, bez nutnosti uhradit poplatek za změnu
  • flexibilní změna cíle jejich cesty, bez nutnosti uhradit poplatek za změnu
  • převedení hodnoty zakoupené letenky na voucher s platností 12 měsíců

Voucher lze využít k úhradě budoucích letů se společnostmi KLM, Air France, Delta Air Lines, Virgin Atlantic a Kenya Airways.

Více informací k aktuálním podmínkám flexibilních změn je možné získat na webu www.klm.cz v záložce „Coronavirus (COVID-19) updates“ na titulní stránce.

Mezikontinentální lety KLM z Amsterdamu

Počínaje pondělkem 27. dubna 2020 vypravuje KLM pravidelné lety z Amsterdamu do celkem 25 mezikontinentálních destinací po celém světě.

Všechny níže uvedené lety se mohou, dle aktuální situace, měnit.

Destinace

Frekvence

letů/týden

Z Amsterdamu Do Amsterdamu
Dubaj 4 Nákladní let Nákladní let
Nairobi 2 Nákladní let Nákladní let
Johannesburg 4 Nákladní let Nákladní let
Los Angeles 3 Přeprava osob a nákladní let Přeprava osob a nákladní let
Chicago O’Hare 4 Přeprava osob a nákladní let Přeprava osob a nákladní let
Atlanta 3 Přeprava osob a nákladní let Přeprava osob a nákladní let
New York JFK 7 Přeprava osob a nákladní let Přeprava osob a nákladní let
Houston 2 Nákladní let Nákladní let
Mexico City 3 Přeprava osob a nákladní let Přeprava osob a nákladní let
Toronto 4 Přeprava osob a nákladní let Přeprava osob a nákladní let
Curaçao 2 Přeprava osob a nákladní let Přeprava osob a nákladní let
Bogota 2 Nákladní let Nákladní let
Panama City 3 Nákladní let Nákladní let
Sao Paulo 2 Přeprava osob a nákladní let Přeprava osob a nákladní let
Taipei 4 Nákladní let Nákladní let
Singapore 4 Přeprava osob a nákladní let Přeprava osob a nákladní let
Tokyo Narita 3 Přeprava osob a nákladní let Přeprava osob a nákladní let
Osaka Kansai 3 Přeprava osob a nákladní let Přeprava osob a nákladní let
Delhi 2 Nákladní let Nákladní let
Bombay 1 * Nákladní let
Seoul Incheon 7 Přeprava osob a nákladní let Přeprava osob a nákladní let
Bangkok 7 Nákladní let Nákladní let
Hong Kong 4 Přeprava osob a nákladní let Nákladní let
Shanghai 7 Nákladní let Nákladní let
Beijing 4 Nákladní let Nákladní let

* bude upřesněno

KLM

KLM Royal Dutch Airlines je již 100 let průkopníkem v leteckém průmyslu a je nejstarší leteckou společností, která stále operuje pod svým původním jménem. KLM si klade za cíl být nejinovativnější a nejefektivnější leteckou společností v Evropě, která nabízí spolehlivé služby a produkty nejvyšší kvality.

O AIR FRANCE-KLM

Air France-KLM je jednou z vedoucích aerolinek při odletu z Evropy. V běžném provozu nabízí svým zákazníkům přístup k síti pokrývající 312 destinací ve 116 zemích díky společnostem Air France, KLM Royal Dutch Airlines a Transavia. S 550 letadly a 101,4 miliony cestujících přepravených v roce 2018 provozuje Air France-KLM až 2 300 denních letů, zejména ze svých přestupních uzlů v Paříži-Charles de Gaulle a Amsterdam-Schiphol.

Věrnostní program Flying Blue společnosti Air France-KLM pro časté cestující je jedním z největších v Evropě, čítá přes 15 milionů členů. Air France-KLM a jeho partneři Delta Air Lines a Alitalia provozují největší transatlantický společný podnik s více než 270 lety denně. Air France-KLM je členem aliance Sky Team, jejíž součástí je 20 aerolinek, nabízejících svým zákazníkům přístup ke globální síti více než 16 600 letů denně vedoucích do přibližně 1070 destinací ve 177 zemích.

Tato skupina aerolinek rovněž nabízí možnost nákladní přepravy a letecké údržby.
5eafdc8e0c3fcobrazek.png

Reklama