Zrovna minulý týden jsem byla se synovou rodinkou a jeho tchýní na chatě v Beskydech. Mimo jiné jsem si zašla na borůky. U trhání jsem si párkrát sedla / i do nich /,ale bylo docela chladno, takže jsem měla mikinu i dlouhé kalhoty.

Druhý den k večeru mě něco svědilo tam, kde si člověk sám nevidí - prostě na zadku. Při podrbání jsem zjistila, že se mi to tam podezřele viklá a měla jsem jasno. Svolala jsem rodinu, ať mě jdou pomoct. Když jsem vyšpulila, snacha chtěla blinkat, tak se operace chytl syn. V tmavé kuchyňce, kde je tma i v poledne, jsem lehla na otoman, synova tchýně svítila baterkou, já jsem v poloze na břiše navigovala, kde najdou pinzetu a podobně a syn se snažil mě vetřelce zbavit.

Musím říct,že příjemné to nebylo, i když jsme se u toho nasmáli, klíště se drželo statečně a dlouho, syn to komentoval: "Mámo, ještě kousek a mělas ho tam!"

Nakonec jsme bitvu vyhráli, ale pořád nevím, jak si to místo budu kontrolovat, jestli se mi tam neudělal ten boreliózní flek! Hezké prázdniny přeje všem Irena

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Irenko, to jsou potvory! Ale kdopak ti dnes poleze do zadku? Simona.

Jaké jsou vaše historky s klíšťaty? Pro dvě z nejzajímavějších pisatelek máme připraven nový lékárenský přípravek na bezpečné odstranění klíšťat IXODERM v hodnotě 300 korun. Pište na adresu:

redakce@zena-in.cz

Reklama