Labutí panna poslala historku o tom, jak se díky klíštěti seznámila se svým manželem. Byl vedoucí táborového oddílu a ona zdravotní sestra.

Milá redakce, i když asi těžko existuje člověk, který by měl rád klíšťata, já jim jsem vděčná za mnoho. Před deseti lety mi jedno takové hezky nacucané přivedlo manžela.

Pracovala jsem jako zdravotní sestra v jedné jihočeské nemocnici, když tu se v čekárně objevil muž s dítětem, které mělo za uchem obrovské klíště. Byl přesně můj tip, ale měl dítě - ten je zadaný a má už svou rodinu - proběhlo mi hlavou v prvním okamžiku. "Další, prosím," zavolala jsem na něj, on se zvedl a lehkým krokem vstoupil do ordinace.

Klíště na dětském uchu bylo jako pecka z třešně a naše paní dokrorka se tvářila hodně rozpačitě, když ho měla vyndávat. "Sestři, prosím vás, ujměte se toho," zavolala na mě. Vyndat klíště je hračka, zvlášť když máte celý život psy. Vzala jsem desinfekci, klíště zakápla a rychlým tahem pinzetou ho odsranila. Dítě zaječelo, "Mirku, to bolí!" Proč říká tátovi Mirku? "Tak ty máš tatínka Mirka, jo?" Chtěla jsem přijít věci na kloub. "Ne, to je přece náš vedoucí, žádný táta," potěšil mě klučina a Mirek hned začal vysvětlovat, že táborová zdravotnice si na klíště netroufla, a tak raději přivedl svého svěřence k nám. Trochu jsme se spolu zapovídali, já zavzpomínala na svoje dětská léta na táborech a Mirek se toho chytil. "Nechtěla byste zítra přijít na táborák?" Zeptal se a já se celá zatetelila radostí.

Na táborák jsem přišla, o víkendu jsem pro děti uspořádala výklad o tom, jak správně vyndat klíště a za týden už seděla s Mirkem v restauraci u kávy. No a po roce se slavila svatba. Musím říci, že jsem se vdávat "musela", ale zatím to vypadá, že vztah vyšel. Letos na podzim slavíme deset let! A pak nemějte rády klíšťata! Labutí panna.

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Klíště jako zdroj lásky? Tak to je originální historka. Blahopřeji. To bych si doma vytvořila sbírku klíšťat do vitríny a pověsila na zeď. Simona

Jak jste na tom s klíšťaty vy, milé čtenářky? Pište a nestyďte se. Pro dvě z vás tu čeká unikátní nový přípravek na jejich snadné zneškodnění a odstranění v hodnotě 300 korun. Adresa:

redakce@zena-in.cz

Reklama