Když slyším toto slovo, nevybaví se mi obtížný parazit, ale moc hezká knížka, kterou napsal náš známý. Protože jsem byla u jejího zrodu, mám k ní citový vztah. Není moc známá, je to jeho prvotina, mám ji podepsanou doma a je škoda, že o ní víc lidí neví. A proč se tak jmenuje? Chlapec, o kterém je v knize celý napínavý příběh, najde po návratu do dětského domova z lesa klíště. Přisáté na hodně intimním místě. Svěří se své vychovatelce, a ta se mu snaží pomoci.

Nebylo by sportovní prozrazovat další děj, ale ta scénka je docela významná. Nehodlám tímto dělat panu autorovi reklamu, o kvalitě knížky ať si udělá úsudek každý sám. Mně se ale moc líbila. A, pokud vím, i Bedřichu Ludvíkovi, který se vyjádřil, že je to zajímavý námět pro film. Kdo ví, možná bude klíště jedna z postav nového filmu? Kdo chce vědět víc, může mrknout na odkaz - http://www.dneskup.cz/vug/?s=vydavatelstvi&k=kliste
Gerda


Milá Gerdo,
kdyby to byl kdokoli jiný, tak mu odkaz smažu, ale nám tak dlouho a hezky píšete, tak ať se na Klíště podívají i ostatní.:)

Máte klíště? Teď? Tak nám napište! Redakce@zena-in.cz!!!

Reklama