kliste

Klíšťata představují čím dál větší hrozbu nejen pro lidi, ale také pro zvířata. Každoročně mají na svědomí několik lidských životů. Každým rokem přibývá více případů, kdy infikované klíště přenese v některých případech až smrtící vir na člověka. Těchto klíšťat je stále více, a proto je důležité nepodceňovat ochranu a dbát na prevenci.

V poslední době výskyt klíšťat roste. Tito nebezpeční tvorové se objevují v zahradách, parcích a dokonce i v centru města, tam, kde se dříve téměř nevyskytovali. Ve výskytu klíšťat drží Česká republika evropský rekord, a to jak v jejich počtu, tak v počtu infikovaných osob boreliózou a encefalitidou. Nebezpečnou boreliózu přenáší zhruba dvacet procent klíšťat, encefalitidu kolem jednoho procenta. Proto je velice důležité se proti klíšťatům preventivně chránit, a to vhodnými oděvy do přírody nebo ještě účinnějšími prostředky, kterými jsou ochranné prostředky - značky OFF!, či se nechat očkovat. V případě, že se neubráníte a klíště se přesto zakousne, je zapotřebí ho správně a co nejrychleji vytáhnout.

Jak správně vyndat klíště:

Je třeba nanést na klíště vrstvu krému. Přibližně po deseti minutách klíště opatrně vyndat pinzetou nebo vatou. Klíštěte se nikdo nesmí dotýkat holou rukou. Po vyndání se místo musí důkladně vydezinfikovat buď jodovým přípravkem nebo regeneračním gelem. V příštích dnech je třeba se důkladně sledovat. V případě, že by se kolem místa po klíštěti objevil červený flek, je nutná okamžitá návštěva lékaře.

Infikovaná klíšťata se vyskytují po celé České republice, avšak některá místa jsou rizikovější. Existují oblasti, kde je šance onemocnět „klíšťovkou“ znatelně vyšší. Mezi ně patří: Jižní Čechy, Podhůří Šumavy, okolí Prahy, Plzeňsko, Opavsko a Podyjí. Obecně se dá říct, že okolí Vltavy a Berounky je nejnebezpečnější. Klíšťata jsou nejaktivnější v období od 2. poloviny března do 1. poloviny listopadu. Nejvyšší výskyt klíšťat nakažených lymfatickou boreliózou je zaznamenán v květnu, v červnu a v září, pro klíšťovou encefalitidu je nejběžnější období od dubna do poloviny října.

Jak se před klíšťaty chránit? Použijte kvalitní repelent!

  • OFF! Spraykliste

OFF! Spray proti klíšťatům a komárům je určen pro každodenní použití. Lehce se nanáší na kůži, ale lze jej používat přímo na oblečení. OFF! Spray je tím pravým společníkem na procházky do přírody. Obzvlášť pak v místech, kde je zvýšený výskyt infikovaných klíšťat. Obsahuje 15 % účinné látky DEET. Je vhodné přípravkem chránit i děti, které jej mohou používat od dvou let. V jejich případě se však musí používat šetrně.

  • OFF! Active spray

V tomto produktu se vyskytuje vysoká koncentrace účinné látky DEET, celých 30 %, což je zárukou maximální ochrany. Je ideálním výrobkem pro ty, kteří se pohybují v oblastech se zvýšeným výskytem infikovaných klíšťat.

Výrobky značky OFF! jsou známé především pro své vlastnosti, kterými jsou: SPOLEHLIVOST, OCHRANA a OSVOBOZUJÍCÍ pocit.
Spolehlivost pro spotřebitele znamená především pocit, že když použijí OFF!, mohou si být jisti, že jsou chráněni před klíšťaty. Rodiny mohou beze strachu z nákazy vyrazit na procházku do lesa nebo na houby. Přípravky OFF! jsou schvalovány složitou legislativou EU, což zajišťuje prakticky 100% spolehlivost účinku.
Ochrana je nejdůležitějším aspektem, který OFF! nabízí. Ty, které milujeme, chceme v první řadě chránit, ať už se jedná o děti, rodiče či životní partnery. Nechceme, aby jim hrozilo jakékoliv nebezpečí.
Poslední, neméně důležitou, vlastností značky OFF! je osvobozující pocit, který dodává těm, kteří jej užívají. OFF! je příjemný na kůži a krásně voní. Neobtěžuje tedy uživatele.

Reklama