Představuji vám tři nejžhavější trendy v módě bot. Kterým dáváte přednost vy a proč?

Boty na klínku

Klíny

Už se drží několikátou sezonu a zdá se, že jim to ještě chvilku vydrží. Čím to asi je? Jsou snad stabilnější než jehlové podpatky? To bych ani neřekla, zvrtnout si kotník v takových botách je stejně pravděpodobné jako na jehlách. Možná nám ten pocit stability dává fakt, že se nezaboříme mezi dlažební kostky, nezapadneme do železné rohožky a neuvízneme ve spárách tramvajového kolejiště. Dělají nám roztomilejší nožku? Možná na tom něco bude. Ale podmínkou jsou štíhlé kotníky a dlouhá, pěkně tvarovaná lýtka.

Jehly

Jehly

Ony to nejsou jehly v pravém slova smyslu, ale nebudeme přece slovíčkařit, že? V každém případě jsou to extrémně vysoké podpatky, které nám prodlužují nohy (uznejte, že ty nejsou nikdy dost dlouhé), přidávají potřebnou výšku (ta bude v trendu stále) a dodávají  „ženskost“.

 Žena na vysokých podpatcích (pokud na nich umí chodit) je úžasně sexy, to asi uznáme všechny.

Jenomže každá krása něco stojí. Jsou nepohodlné (zkuste v nich vydržet od rána do večera), nebezpečné (viz výše uvedené důvody, proč jsou klíny lepší) a nepraktické (špatně se v nich řídí a chodí po schodech dolů).

Placky

placky

 

Teď asi zaplesaly ženy milující přírodu, módu hippie a volné oblečení. Ale placky jsou také tak trochu extrém. Vypadají sice pohodlně, ale málokdo má rád chůzi po patách. V botách s tenkou podrážkou a bez podpatku můžeme sice pochodovat svižně třeba po výmolech, ale strašně v nich dupeme. Měli byste slyšet moji kolegyni, redaktorku Míšu Kudláčkovou (milovnici a nositelku tohoto typu bot), když si to štráduje dlouhou chodbou v redakci. Ač váží čtyřicet kilo i s postelí, máte pocit, že přichází Golem nebo Komtur z Dona Giovanniho.

Dnes vám záměrně nepředkládám zlatou střední cestu, abyste měly o čem diskutovat.

Který typ bot byste si vybrala vy? Který se vám líbí, ale nemůžete ho z nějakého důvodu nosit? Který se vám vůbec nelíbí a nikdy byste ho nenosila.

Reklama