Estetická dermatologie je mezi ženami stále více oblíbenou a vyhledávanou. Zákroky jsou vykonávány za pomoci laseru a vedou k omlazení pleti a odstranění vrásek. Dále si mohou pacientky nechat odstranit žilky, akné, pigmentové léze, plísně na nehtech nebo bradavice.

Další velmi žádanou oblastí je korektivní dermatologie. Ta se zaměřuje na vypnutí pleti a vyhlazení vrásek, především použitím výplní a botulotoxinu. Mezi zákroky korektivní dermatologie se také řadí plazmaterapie. Při ní dochází k omlazení pleti díky krevní plazmě. Pacientce je nejprve odebrána krev, v centrifuze dojde k oddělení krevní plazmy od zbytku krve. Takto je pak vpichována do obličeje, krku, dekoltu a hřbetu rukou. Zákrok je prováděn v lokální anestezii. Plazma obsahuje velké množství proteinů, krevních destiček a umí aktivovat kolagenní vlákna, díky tomu dodá pleti potřebnou pružnost.

Pražské GynCentrum slaví v letošním roce své 25. výročí existence v Česku. Kromě standardních gynekologických služeb nabízí svým pacientkám výkony v oblasti plastické a estetické chirurgie, plastické gynekologie, preventivních vyšetření prsu.
Lékařka Petra Samková se pohybuje v oboru dermatologie přes 20 let. Působila jako specialistka na korektivní dermatologii na předních českých klinikách, každoročně se účastní celosvětového kongresu estetické chirurgie a korektivní dermatologie (IMCAS) v Paříži.

Další informace naleznete na www.gyncentrum.cz.

Reklama