Zjednodušeně řečeno zub se skládá ze tří částí - zubní skloviny, zuboviny a zubního nervu. Zubní sklovina je jediná viditelná část zubu a tedy důležitá pro náš úsměv. Přestože má přirozeně bílou barvu, během života dochází k jejímu postupnému žloutnutí ať už přirozeným vlivem stárnutí nebo například díky kouření, konzumaci kávy, čaje nebo červeného vína. Egyptská společnost Eva COSMETICS představuje Eva Bělicí zubní pudry, které nejenže efektivně odstraňují žluté zabarvení zubů a plak, ale zároveň preventivně působí proti zánětu dásní, paradentóze, krvácení dásní, pomáhají odstranit zubní kámen a desinfikují ústní dutinu. Eva Bělicí zubní pudry nepoužívají k bělení agresivní chemické bělící látky a jejich účinek je ověřen stomatologickou studií provedenou v České republice. Pro svoji jemnost a vynikající vlastnosti jsou Eva Bělicí zubní pudry doporučovány i jako plnohodnotná náhrada zubní pasty. K dispozici jsou čtyři varianty - mentol, meswak, hřebíček a fluor.

Výsledky klinické studie

Cílem klinické studie realizované v České republice bylo zjistit efektivitu čistících a bělících účinků Eva Bělících zubních pudrů a vizuálně porovnat povrch zubů před zahájením a po ukončení studie, případně upozornit na eventuální mechanické poškození skloviny. Součástí hodnocení bylo i zaznamenat nežádoucí účinky, které se vyskytly v průběhu čištění bělícími pudry a subjektivní hodnocení EVA Bělicích pudrů dobrovolníky formou dotazníku. V průběhu a po ukončení klinického hodnocení nebylo zaznamenáno mechanické poškození povrchu zubů. Více jak polovina dobrovolníků kladně hodnotila větší hladkost povrchu zubů po čištění, taktéž u stejného množství bylo prokázáno vybělení zubů v průměru o jeden barevný odstín dle vzorníku barev pro zuby VITA. Z výsledků klinického hodnocení taktéž vyplynulo, že časté obavy některých spotřebitelů z mechanického poškození sklovinyjsou při správném dodržování návodu k použití, při čištění zubů měkkým kartáčkem a správnou technikou bezpředmětné. Eva Bělicí zubní pudry jsou tak vhodným prostředkem ústní hygieny. Působí i preventivně proti zánětům dásní a paradentóze.

Jednoduchá a časově nenáročná aplikace

Aplikace Eva Bělicích zubních pudru je velmi jednoduchá. Používají se stejně jako zubní pasta. Pro co nejšetrnější působení doporučujeme k čištění používat měkký zubní kartáček. EVA Bělicí zubní pudry při použití jemně pění.

Kvalita Eva Bělicích zubních pudrů

Samotný výrobek je vyráběn a vyvíjen již od roku 1953. Unikátní výrobní postup je pečlivě utajován a na neustálém zlepšování kvality se spolupracuje s předními zahraničními odborníky a stomatology. Eva Bělicí zubní pudry obsahují až 19 látek působících blahodárně na zdraví ústní dutiny a chrupu. Při čištění zubů se z pudru například uvolňuje aktivní kyslík, jenž narušuje a rozkládá usazeniny a ničí bakterie, osvěžuje ústa a jemně pění. Mořská sůl zajišťuje přirozené bělení a dentální prášek má vysoký leštící účinek. Bělící efekt tedy není dosažen pomocí abrazivních částic, které obrušují, a tedy poškozují zubní sklovinu.

„Péči o zuby věnuji velkou pozornost. Pravidelně proto používám i Eva bělicí zubní pudr a jsem s ním velmi spokojená. Pomáhá mi udržovat zuby bílé a lesklé. Eva pudry obsahují přírodní látky, které pomáhají i pro zdraví dásní,“ říká moderátorka a herečka Eva Decastelo a dodává: „Eva bělicí zubní pudry všem doporučuji.“

Eva Bělicí zubní pudry jsou k dostání v lékárnách, prodejní síti drogerií ROSSMANN, Schlecker a TETA, v Obchodních domech TESCO, stejně jako na internetu např. na www.eva-shop.cz. Orientační maloobchodní cena je 83 Kč.

Eva Bělicí zubní pudr - FLUOR

zuby

 • posiluje sklovinu zubů
 • omezuje vznik zubního kazu
 • osvěžuje dech

Eva Bělicí zubní pudr - MENTOL

 • zubyodstraňuje nebezpečné bakterie
 • osvěžuje dech
 • má příjemnou chuť
 • je jemný a šetrný ke sklovině
 • obsahuje oleje ze silic, které působí blahodárně na dásně

Eva Bělicí zubní pudr - MESWAK (Meswak je kořen z orientální rostliny a má výrazné bělící účinky na zuby)

 • zubymá antiseptické účinky
 • je vhodný pro kuřáky
 • nemá abrazivní účinky
 • působí proti zánětům

Eva Bělicí zubní pudr - HŘEBÍČEK

 • zubyúčinná prevence paradentózy a zánětů dásní
 • tlumí bolesti a krvácení dásní
 • napomáhá odstranit zubní kámen
 • pravidelné používání je účinnou prevencí proti paradentóze
 • jemný a šetrný ke sklovině
Reklama