Na jaře jsou první sluneční paprsky a rozkvétající zahrady vítanou změnou, v létě však na nás udeří tropická vedra, která ještě umocní sezónní alergie. Pokud se vám v noci špatně dýchá a ráno jste opuchlí jako po divokém večírku, víte, o čem je řeč. Přitom domácnost s čistým vzduchem a optimální teplotou a vlhkostí již není v dnešní době žádný luxus.

O klimatizacích v minulosti kolovalo mezi lidmi mnoho mýtů, například že vysušují vzduch, obtížně se čistí a spotřebovávají velké množství energie. Nic z toho se však již nedá tvrdit o moderních domácích klimatizacích. Například klimatizace značky Samsung jsou díky nejnovějším technologiím energeticky úsporné, udržují vysokou kvalitu vzduchu v domácnosti a jejich čištění je velmi jednoduché.

Samsung

Díky klimatizaci tak můžete spokojeně spát i za tropických letních nocí a vzduch ve vaší domácnosti bude bez plísní, prachu, bakterií, virů a nenáviděných alergenů. Právě alergie se totiž týkají stále většího počtu lidí. „Výskyt alergií v České republice má stoupající tendenci. Podle údajů magazínu Allergy z roku 2007 je pylová alergie nejčastějším typem alergie, který se v Evropě objevuje. Prevalence alergické rýmy u nás je 15-20 %, tedy každý pátý jí trpí,“ potvrzuje doc. MUDr. Petr Čáp, PhD. z Centra alergologie a klinické imunologie Nemocnice Na Homolce.

Kvalitní klimatizace zničí i chřipkové viry

Klimatizace Samsung jsou vybavené systémy Virus Doctor a Easy Filter, které vzduch zbavují prachu, nebezpečných znečišťujících látek a alergenů, stejně jako bakterií a virů včetně chřipkového viru A a koronavirů. Iontová technologie S-Plasma následně zaplavuje místnost atomy vodíku a ionty kyslíku. Tyto částice jsou neškodné pro lidi i domácí zvířata, ale smrtelné pro chřipkové viry, houby, bakterie, alergeny a další nečistoty.

„Klimatizace jsou lidmi často vnímány pouze jako zařízení pro regulaci teploty vzduchu. Nad jeho kvalitou se mnoho lidí v souvislosti s klimatizacemi nezamýšlí, což bychom chtěli změnit. Klimatizace Samsung jsou vyvíjeny s důrazem na kvalitu, účinnost a vytváření zdravého prostředí v domácnostech,“ vysvětluje Martin Kohout, obchodní manažer společnosti Samsung Electronics Czech and Slovak.

Trojúhelníkový design klimatizací Samsung umožňuje použití většího ventilátoru a větší plochu sání. Díky tomu je jednotka výrazně tišší a má větší dosah proudění vzduchu. Čistý vzduch se tak dostane do každého koutu místnosti. A z každého koutu domácnosti budete moci klimatizaci Samsung také ovládat. Jsou totiž vybavené Wifi modulem, který dokáže komunikovat s vaším chytrým telefonem. Prakticky odkudkoli tak můžete sledovat a měnit nastavení zařízení.

Samsung

Reklama