image.png

Ivetě Bartošové se přezdívalo popová princezna. Její tvorba sice není mistrovským uměním, ale snadno zapamatovatelné rozverné texty se dobře poslouchají i zpívají. Třikrát si dokonce odnesla první cenu v anketě popularity Zlatý slavík.

To, co dal Ivetě osud v jedné oblasti života, a sice v kariéře, jí ovšem ve druhé vzal. Celým zpěvaččiným životem se linula smůla v lásce. Partner Petr Sepéši, se kterým nazpívala například slavný hit Knoflíky lásky, zahynul při dopravní nehodě v pouhých pětadvaceti letech. 

Mnoholeté partnerství s Ladislavem Štaidlem sice přineslo do Ivetina života syna Artura, ale také nevydrželo.

5cc174bdbaaeeimage.png

Hospitalizace

Na začátku nového tisíciletí začala zpěvaččina popularita postupně klesat a zhoršoval se také její psychický stav. V roce 2007 nastoupila do Psychiatrické léčebny v Kroměříži, kam ji přivedla závislost na antidepresivech. Zpěvačka se navíc nevyhýbala ani alkoholu.

5cc174e176d6bimage.png

V následujícím roce to vypadalo, že se blýská na lepší časy. Iveta se dala dohromady a zářila po boku producenta Jiřího Pomeje, kterého si vzala při velkolepé veselce na zámku Hluboká. Ani tato pohádka netrvala věčně. O rok později následoval rozvod.

V obležení mužů

I v následujících letech se Iveta snažila obnovit svou tehdejší slávu. Jenže její pokusy doprovázené nejrůznějšími skandály byly spíše tragikomické. Veřejně zpívala většinou jen na playback a z rozpačitých vystoupení bylo zřejmé, že na tom není moc dobře.

V roce 2011 se v jejím životě zjevil přítel Domenico Martucci, ale ani on v něm nesetrval příliš dlouho. Po Ivetině boku se začal objevovat také její samozvaný ochránce Zdeněk Macura. Ale Iveta si nakonec vybrala Josefa Rychtáře, za něhož se v roce 2013 i provdala. Na veřejnosti jí manžel oslovoval přezdívkou Džambulka.

5cc1751a14ef6image.png

Koleje smrti

Zpěvaččiny pokusy dostat se z nejhoršího neustávaly, ale nebyly úspěšné. V roce 2014 se opět stáhla do ústraní a zrušila i plánované koncerty. V dubnovém televizním rozhovoru byla bledá, pohublá a špatně artikulovala. Pár dní po svém posledním vystoupení před veřejností spáchala Iveta Bartošová sebevraždu. 29. dubna si lehla do kolejiště nedaleko svého bydliště v Praze-Uhříněvsi. Na místě tragické události nechal vdovec Josef Rychtář vybudovat pomníček. 

5cc17599cc6faimage.png

Foto: Martin Hykl / CNC / Profimedia, CNC_Pavel Machan / CNC / Profimedia 

Reklama