Cvičíme, abychom si zlepšily svou postavu, nicméně hubneme zejména kolem ňader, paží, ramenou a obličeje. Tuk v dolních částech těla, tj. přesně tam, odkud ho chceme odstranit, nám zůstává. A přitom stačí třeba jen více chodit pěšky.

Chůze

Obecně lze říci, že pro člověka je příznivý jakýkoli pohyb. Chůze má však nespornou výhodu – je to lidská přirozenost. Při této formě pohybu je aktivně zapojeno více svalových skupin, než pracuje třeba při jízdě na kole. Chůze má pozitivní vliv na správné držení těla, oběhový a lymfatický systém a s tím úzce souvisí problémy s celulitidou a nadměrnými zásobami tuku v problémových partiích. U žen se depotní tuk nachází na podbříšku, hýždích a stehnech. Tento tuk tělo velmi špatně prokrvuje.

Tělo chce od určitého výkonu spalovat tuky jako zdroj energie, spaluje nejdříve zásoby tuku, které jsou pro tělo snadno využitelné, tedy hlavně na prsou, protože prsa jsou díky své žlázové tkáni nejlépe prokrvenou tukovou tkání. Výsledkem pak je, že žena sportuje, aby si pozitivně upravila svou postavu, ale zhubne především na ňadrech, pažích, ramenech a obličeji, přičemž tuk na spodních částech těla zůstává.

Šlapání ve vodě

Pro spalování tuku a jeho redukci přesně v oblasti boků, břicha, stehen a hýždí je tedy nejlepší obyčejná chůze, ale také například „chůze v podtlaku“. Třeba pod vodou. Když tedy půjdete plavat, zkuste také šlapat. Prostě šlapat vodu, jako když jsme byly malé děti a plavat se teprve učily. Tato na první pohled nevinná dětská činnost nám může být i v dospělosti velmi prospěšná. Podtlakem je totiž aktivován nejenom metabolismus tuků, ale i lymfatický systém, který zajišťuje lepší odvádění metabolických zplodin.

A pokud se vám nechce chodit ani šlapat vodu, můžete vyzkoušet například trenažer chůze VacuShape, přístroj, který právě staví na faktech, že pro spalování tuku je nezbytný pohyb a dostatečné prokrvení problémových partií. To vše zajišťuje vakuová kabina s řízeným podtlakem a aerobní pohyb chůze.

VacuShape

Tento nový způsob hubnutí doporučuje třeba i celoživotní bojovnice s nadváhou Ilona Csáková „VacuShape mi vyhovuje nejen proto, že cvičení v něm trvá 30 minut, ale také proto, že mnohem účinněji a efektivněji formuje postavu a pomáhá i odbourávat celulitidu.

Ale o celulitidě jsme toho na našich stránkách psali hodně, to až zase někdy příště. Teď se jděte raději projít a v létě nezapomeňte šlapat vodu. )

použitý zdroj: www.vacushape.cz.

Čtěte také:

Reklama