Za okny je nevlídno, sychravo, větrno a zima, ale vy si užíváte příjemné teploučko. Přihodíte polínko do krbu, pustíte příjemnou hudbu, pohodlně se usadíte do křesla, nohy si natáhnete k ohni, nalijete si stopečku něčeho dobrého a pozorujete, jak plamínky vesele poskakují. Asi nějak takto vypadá domácí pohoda.  

Pattex

Abyste ovšem takovou pohodu mohli zažít, je potřeba mít krb nebo kamna v pořádku. Jedním z často se vyskytujících problémů jsou praskliny v šamotovém obložení. Na tuto závadu je potřeba si dávat pozor, aby nedošlo k požáru. Praskliny se nejčastěji objevují zejména uvnitř krbu nebo kamen na šamotovém vnitřním obložení. Šamotové cihly jsou podrobovány velkému žáru. Ale ani při opravě v tak náročném prostředí nemusíme volat kamnáře, stačí si pořídit šikovného pomocníka. Pattex Kamnářský Tmel je určený právě pro takové případy, Pattexprotože odolává vysokým teplotám až 1200o C (krátkodobě dokonce až 1500o C) i přímému plamenu. Spolehlivě vyplní větší i menší praskliny. Snadno s ním vyměníte i rozpadlou šamotovou cihlu nebo celé obložení. Je ideální pro tmelení a opravy prasklin u kamen, krbů, bojlerů, troub, komínů, grilů, pecí, kouřovodů i výfukových rour. Velmi dobře přilne k široké škále materiálů, jako jsou cement, beton, ocel, cihly, šamotové cihly či kov.

Do očištěné spáry naneste tmel, vyhlaďte stěrkou či prstem a mýdlovou vodou a na závěr nechte minimálně 48 h vytvrdnout. Kamna jsou zase funkční a vy jste opravě věnovali jen pár minut.

Více informací na www.pattex.cz.

Pattex Kamnářský Tmel zakoupíte v kartuši o objemu 300 ml ve stavebních potřebách nebo hobby marketech. Doporučená maloobchodní cena je 99 Kč.

Reklama